Konkurs Piosenki Przedszkolaków w kaliskim MDK

2019-04-18 09:05:00 red za MDK

W Młodzieżowym Domu Kultury we wtorek 16 kwietnia odbył się XIX Konkurs Piosenki Przedszkolaków. I miejsc zajęła Natalia Matyjak z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kaliszu, II miejsce – Laura Kuś z Publicznego Przedszkola nr 27 „Radość” w Kaliszu oraz Amelia Kubik z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Stawiszynie Filia Petryki – III miejsce.

fot. MDK
fot. MDK

Jury w składzie: Anna Bakalarek, Magdalena Żarnecka, Łukasz Pieniążek, Grzegorz Walendowski oraz Borys Przetakiewicz po wysłuchaniu 22 piosenek w wykonaniu przedszkolaków z Kalisza, Godziesz, Droszewa oraz Petryk przyznało nagrody w dwóch kategoriach konkursowych. Najlepszymi solistkami okazały się: Natalia Matyjak z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kaliszu, która zajęła I miejsce, Laura Kuś z Publicznego Przedszkola nr 27 „Radość” w Kaliszu – II miejsce oraz Amelia Kubik z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Stawiszynie Filia Petryki – III miejsce.

W kategorii „solista”, jury postanowiło przyznać dwa wyróżnienia: Zofii Bąk z Niepublicznego Przedszkola „Jacka i Agatki” w Kaliszu oraz Hannie Kulczyckiej z Publicznego Przedszkola nr 18 w Kaliszu.

Wszystkie dziewczynki zakwalifikowały się także do etapu rejonowego XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2019, który odbędzie się w kaliskim MDKu 29 maja.

W kategorii “zespoły” na najwyższym podium stanęły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Kaliszu – (Pola Zajdel, Lena Bora Oliwia Górska, Zofia Kościelak), II miejsce zajął zespół wokalny z Niepublicznego Przedszkola „Jacka i Agatki” w Kaliszu – (Wiktoria Hoffman, Zofia Ratajczyk, Zofia Kubasik, Michalina Piskorek) , a III miejsce otrzymało Niepubliczne Przedszkole „Zielone Łąki” w Kaliszu – (Zuzanna Kinzi, Anna Rudowicz, Jagoda Kowalczyk).

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ