Kultura

Koncert zespołu Khalessi Brass [wideo]

2021-03-28 12:00:00 red

28 marca o godz. 12.00 Filharmonia Kaliska prezentuje koncert online zespołu Khalessi Brass w cyklu "Nowe przestrzenie miasta". Nagranie odbyło się w odremontowanej Sali Recepcyjnej kaliskiego Ratusza.

Filharmonia Kaliska
Filharmonia Kaliska

Grupa Khaleesi Brass powstała w 2018 roku jako inicjatywa przyjaciół koncertujących na instrumentach dętych blaszanych. Członkowie na co dzień są solistami orkiestry Filharmonii Kaliskiej, prowadzą również działalność pedagogiczną. Solistyczne umiejętności artystyczne umożliwiły muzykom współpracę z wieloma liczącymi się orkiestrami w Polsce, jak m.in. Sinfonia Varsovia czy Orkiestra Polskiego Radia. Występują również z Big Bandem Powiatu Ostrowskiego, który zalicza się do elity zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki. Repertuar Khaleesi Brass obejmuje utwory wielu epok, począwszy od muzyki renesansu i baroku, poprzez klasycyzm, romantyzm, aż po jazz i muzykę współczesną.

Zespół tworzą:

Krzysztof Kwiatkowski ˗ trąbka
Wojciech Musiał ˗ trąbka
Olof Knockenhauer ˗ puzon
Katarzyna Kwiatkowska ˗ waltornia
Przemysław Chmielewski ˗ eufonium

W programie usłyszymy:

Edvard Grieg ˗ Suite for brass
Tomaso Albinoni - Sonata, „Saint Mark”, arr. David Hickman
Samuel Scheidt - Canzona, Galliarda, Galliarda Battaglia, arr. Frygies Varasdy

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ