Koncert Świąteczny MUSIC STORE

2012-12-17 23:29:00 MS

Dzień 16 grudnia był ważnym dla wszystkich nauczycieli i uczniów szkoły MUSIC STORE. W lokalu Bursztyn przy ul.Polnej odbył się Świąteczny koncert dla wszystkich, którzy choć na chwilę chcieli oderwać się od codziennej krzątaniny przedświątecznej.

I była ku temu okazja słuchając pięknych dźwięków kolęd i pastorałek. Publiczność mogła przenieść się myślami do czasów swojego dzieciństwa i opowiadała jak to przed laty bywało. Mandarynki, pomarańcze to był rarytas z którym przez wiele lat kojarzyły się święta. Potrawy jakoś tak inaczej pachniały i każdy prezent był bardziej wyczekiwany i utęskniony.
Tak wspominali uczestnicy koncertu pytani przez prowadzącego Marcina
Stajszczyka. Scenariusz do koncertu przygotowała Maria Macińska,a
przygotowaniem repertuaru nauczyciele szkoły MUSIC STORE. Wykonawcami byli uczniowie w dość licznej grupie - ponad 50 wykonawców zaangażowanych w to wielkie dzieło świąteczne.
Usłyszeć można było "Triumfy króla niebieskiego "- w wykonaniu Klarnecisty Jakuba Jamnickiego i akordeonisty Kacpra Rubińskiego, "Mizerną Cichą"- we wspaniałym trio- gitara Bartosz Przybył, klarnet w/w i wokal Ala Szkudlarek jak również "Cichą Noc"- w duecie skrzypce Jola Jędrusik i keyboard Monika Frydrychowicz. Nie zabrakło również big bendów- perkusji, gitar i klawiszy w aranżacji utworów "Pada śnieg", czy "Z kopyta kulig rwie" przygotowanych przez Macieja Sawińskiego. Największą niespodzianką było wykonanie "Kolędy dwóch serc" - przez kwartet Mateusza Raczyńskiego, Mateusza Niklasa, Dawida Tomczaka i Macieja Trzeciaka. Oczywiście nad wokalistami czuwała Anna Kot. W programie był również akcent taneczny. Zimowy swing zatańczyli najmłodsi uczniowie z klasy tańca współczesnego, układ Śnieżnych dam do muzyki Eni zatańczyła grupa NO Name.
Nie zabrakło bisów i niespodzianek w postaci wspólnego śpiewu i
dedykacji. Nastrój koncertu był bardzo świąteczny i ciepły.W atmosferze radości i oczekiwania na Boże Narodzenie wszyscy życzyli sobie "Wesołych Świąt".

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować