Kultura

Koncert na pływającej scenie, zabawa z DJ-em, Calisia Triathlon - Święto rzeki Prosny zwieńczy wakacje

2019-08-12 15:00:00 BK/UM Kalisz

Ostatni weekend sierpnia, a tym samym ostatni weekend wakacji w Kaliszu zapowiada się bardzo atrakcyjnie! Będzie wypełniony koncertami, defiladami, zawodami wędkarskimi i imprezami sportowymi z prawdziwego zdarzenia. 

fot. BK
fot. BK

- Na koniec sierpnia, w ostatni weekend wakacji organizujemy naszej rzece Prośnie święto. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji na ten czas - mówił prezydent Krystian Kinastowski. - Przy tej okazji pokażemy jak wielki mamy walor w postaci pięknej rzeki. Mam nadzieję, że mieszkańcy zobaczą, że możemy z tej rzeki aktywnie korzystać w różny sposób. Jeden z odcinków Triathlonu będzie odbywał się właśnie w rzece. Zaplanowana jest również barwa defilada wszystkich jednostek pływających.

Najważniejszym elementem święta będzie koncert Filharmonii Kaliskiej na pływającej scenie. Zostanie ona zlokalizowana przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego oraz oświetlona. Taki anturaż, w połączeniu z występem naszych znakomitych filharmoników, zapewni niezapomniane przeżycia. 

- Zaczynamy już w piątek, 30 sierpnia. W ramach Muzycznego Rynku usłyszymy zespół New Bone z Krakowa. Przed nimi na scenie pojawi się Ada Jarek, 8-letnia solistka Studia Piosenki Wokalmania z Młodzieżowego Domu Kultury w Kalisz – dodaje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Sobota to liczne wieczorne koncerty na Skwerze Historycznym Rozmarek, w ramach MultiArt Festiwalu, który przez cały weekend obfitował będzie w liczne atrakcje. O 22:00 zakończymy cykl Kina Letniego filmem Bohemian Rhapsody.

- W sobotę po Kinie Letnim odbędzie się impreza młodzieżowa z muzyką klubową grana przej DJ-a również ma pływającej scenie w pobliżu kaliskiego Teatru - mówił prezydent Krystian Kinastowski.

Niedziela to oczywiście Triathlon Calisia. Udział w nim potwierdziło już ponad pół tysiąca zawodników. Wśród nich ci, którzy dystans pokonają w ramach sztafety. Jedną z takich sztafet tworzyć będę razem z wiceprezydentami Grzegorzem Kulawinkiem i Mateuszem Podsadnym.

- W tym czasie odbędzie się również wiele imprez dodatkowych na terenie Aqua Parku czy też Parku Miejskiego. Odbędzie się koncert Chóru Nauczycielskiego, a biblioteki przygotowały projekt "Zaczytani w parku". Będzie można wypożyczać książki, czytać i spacerować po parku - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Warto też zajrzeć w niedzielę na Stadion Miejski przy Wale Matejki, gdzie prowadzone będą warsztaty nordic walking. Miejska Biblioteka Publiczna natomiast zaprasza wszystkich do parku miejskiego na akcję Zaczytani w parku. O godzinie 16:00 Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie zaprezentuje wszystkie swoje jednostki pływające w ramach niepowtarzalnej defilady. Koło wędkarskie PZW Kalisz-Miasto zorganizuje natomiast zawody. Wieczorem przy teatrze koncert Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego i wspomniany występ Filharmonii Kaliskiej.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ