Sport

Koncert Mezo i prezentacje klubów sportowych w Parku Przyjaźni - tak świętowali Narodowy Dzień Sportu [zdjęcia, wideo]

2022-09-18 21:30:00 BK

Kalisz sportem stoi i ma wielu wspaniałych zawodników, drużyny oraz kluby sportowe. Tym bardziej musieliśmy świętować 18 września Narodowy Dzień Sportu w naszym mieście. W Parku Przyjaźni odbył się piknik "Żyj zdrowo na sportowo".

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

18 września odbyła się jubileuszowa 10. edycja tego święta. W Parku Przyjaźni pojawiły się kaliskie kluby sportowe - od żeglarstwa po piłkę ręczną. Chętni mieli okazję porozmawiać z zawodnikami, trenerami, zobaczyć umiejętności sportowców. Ponadto swoje stoiska miała Komenda Miejska Policji w Kaliszu, która zakończyła akcję profilaktyczną XXVII Kaliskich Dni Trzeźwości. Odbyły się treningi pokazowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, konkursy z nagrodami. Można było oznakować sobie rower, wsiąść do symulatora dachowania i zderzeń, wziąć udział w warsztatach cukierniczych.

Na najmłodszych czekały przejażdżki kolejką po parku, animacje, dmuchańce. Jak na piknik promujący zdrowie przystało, nie mogło zabraknąć akcji poboru krwi przygotowaną przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Swój dyżur miał również terapeuta uzależnień.

Jeżeli ktoś zgłodniał to na uczestników czekał Food Truck z pysznym jedzeniem.

Akcję XXVII Kaliskich Dni Trzeźwości zakończyło wypuszczenie do nieba balonów, co uczynił wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny.

Niewątpliwą atrakcją i gwoździem programu był występ rapera i wokalisty MEZO.

Na festynie "Żyj zdrowo na sportowo" w ramach Narodowego Dnia Sportu zaprezentowały się kaliskie kluby sportowe: MKS Kalisz Volleyball, Energa MKS Kalisz Handball, KKS Kalisz, KTK Kalisz, KTW Kalisz, Akademia Piłkarska Reissa - Kalisz, Akademia Sportu AMBER, Kaliski Klub Shinkyokushin Karate - Podolski Dojo, Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate David Club, Kaliski Klub Karate Kyokushinkai, KT Kosz Kalisz, KKS Kalisz, Gimnastyka Artystyczna - RG UJKS, Szturwał Kalisz, Pierwszy Kaliski Klub Golfowy, HKŻ Odkrywca Kalisz, Uczniowski Klub Żeglarski "Trawers" w Ostrowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Strzeleckie "Bellona", KSS LOK Bursztyn.

Narodowy Dzień Sportu to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie i doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. „kanapowców”. Celem imprezy jest popularyzacja sportu wśród dzieci i dorosłych oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach sportowych.

Narodowy Dzień Sportu jest więc świetną okazją do rozpoczęcia swojej sportowej przygody w bardzo prosty sposób oraz okazją do zaktywizowania całych rodzin do wspólnego uprawiania sportu. 

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować