Kultura

Koncert jubileuszowy Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego

2020-01-17 19:30:00 red

W Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza w piątek odbył się koncert z okazji 10-lecia Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego. Gościem specjalnym był tenor Tarlan Shahbazi.

fot. MW
fot. MW

Zespół powstał w Młodzieżowym Domu Kultury w roku 2009. Obecnie jest prowadzony przez Małgorzatę Błaszczyk - muzyka, oligofrenopedagoga, logopedę, nauczyciela Zespołu Szkół nr 11 w Kaliszu. Stanowisko to przejęła z rąk pierwszego dyrygenta zespołu, którym aż do listopada 2017 roku był prof. Andrzej Ryłko - wykładowca Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM w Kaliszu. Funkcję Prezesa pełni Małgorzata Kraszkiewicz.

W repertuarze zespołu są utwory z literatury chóralnej zarówno polskiej jak i światowej: angielskie, rosyjskie, francuskie, hiszpańskie, chińskie, obejmujące przekrój epok od muzyki średniowiecza aż do utworów literatury współczesnej.

W piątek podczas koncertu jubileuszowego z okazji 10-lecia założenia Chóru w Sali Recepcyjnej kaliskiego ratusza usłyszeliśmy:

- pieśni neapolitańskie,

- pieśni węgierskie,

- współczesne i dawne utwory chóralne,

- kolędy różnych narodów

Gościnnie podczas koncertu wystąpił Tarlan Shahbazi.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ