Społeczne

Koncert charytatywny dla Wiktorka. Chcesz pomóc? Zgłoś się do organizatorów.

2019-07-18 11:08:29 red

4-letni Wiktor Taterka z Kalisza potrzebuje waszej pomocy. Chłopiec od urodzenia ma problemy zdrowotne. 4 października w restauracji Anabell odbędzie się koncert charytatywny organizowany przez Koło Wolontariatu ZSE oraz kolegów z byłej klasy ojca Wiktora. Podczas eventu wystąpi utalentowana młodzież z kaliskiego Ekonomika. Chciałbyś pomóc? Napisz do organizatorów. Każdy drobny gest ma znaczenie.

Wiktor Taterka
Wiktor Taterka

Wiktorek urodził się jako głęboki wcześniak w 30 tygodniu ciąży i od razu po jego przyjściu na świat stwierdzono wylewy dokomorowe III stopnia. Kiedy miał 10 miesięcy podjęto decyzję o założeniu zastawki dokomorowej z powodu tworzącego się wodogłowia. W wieku 2 latek badania wykazały, iż Wiktor cierpi na mózgowe porażenie dziecięce ze wzmożonym napięciem w kończynach dolnych. Został objęty intensywną rehabilitacją już w 3 miesiącu swojego życia, a obecnie mając 4 lata jest pionizowany po zastosowanym leczeniu botuliną.

Leczenie Wiktora oparte jest przede wszystkim na zajęciach terapeutycznych: Vojty, NDT-Bobath, SI, czaszkowo-krzyżowych, logopedycznych, psychologicznych, kombinezonem Thera Suit. Jest także pod stałą kontrolą wielu lekarzy specjalistów. Zebrane pieniądze rodzice Wiktora chcieliby przeznaczyć na prywatną rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne oraz prywatne wizyty u specjalistów.

Osoby, które chciałby pomóc lub wystąpić podczas koncertu charytatywnego, który odbędzie się 4 października w restauracji Annabell w Kaliszu proszone są o kontakt z Izabellą Galubą-Bryją z Koła Wolontariatu ZSE - kontakt wyłącznie przez wiadomości prywatne FB - TUTAJ.

Podczas eventu organizowanego przez Koło Wolontariatu ZSE oraz kolegów z byłej klasy ojca Wiktora planowane są loterie fantowe i licytacje.

Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla Wiktora - TUTAJ.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ