Koncert charytatywny dla czworonogów w CKiS [zdjęcia, wideo]

2020-09-23 10:00:00 red. za CKiS

20 września, w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbył się wyjątkowy koncert Jose Torresa w kubańskich klimatach dla podopiecznych Psierocińca. Środki zebrane podczas wydarzenia trafiły do czworonożnych przyjaciół.

fot. CKiS
fot. CKiS

W tym roku, z uwagi na pandemię, Psiwitania Lata nie było, natomiast zamiast typowej formuły Psiwitania Jesieni 20 września do Kalisza przyjechał Jose Torres z ekipą.

Kiedy 4,5 roku temu zakładałam ten ośrodek nie sądziłam, że będzie on kosztował tyle czasu, pieniędzy, emocji. Natomiast dzisiaj nie żałuję tego w żadnym stopniu, ponieważ dzięki temu ośrodkowi mam okazję poznawać niesamowite psie osobowości i wyjątkowych ludzi. Dzisiaj właśnie im chcę podziękować. Tym wszystkim, którzy wspierają nasz ośrodek. Jeżeli komuś się wydaje, że praca z psami i prowadzenie takiego miejsca to fajna opcja ucieczki przed ludźmi, to tak nie jest, ponieważ tak naprawdę to ludzie w tym wszystkim są najważniejsi, to oni tworzą ten ośrodek i dzięki nim może on funkcjonować – mówiła Aneta Sitkiewicz, założycielka i szefowa Psierocińca w Zbiersku.

Jose Torres - kubańsko-polski muzyk, perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej pod nazwą José Torres y Salsa Tropical. Od samego początku pobytu w Polsce (poza kilkuletnim okresem) mieszka we Wrocławiu. Ma żonę Izę (z d. Morawska) i synów: Tomka (perkusistę zespołu Afromental) i Filipa (basistę u Mesajah oraz kompozytora). Autor autobiografii Salsa na wolności. https://www.facebook.com/josetorresofficial

PSIEROCINIEC to ratunek dla psów, które mają za sobą kilka-kilkanaście lat pobytu w schroniskach dla zwierząt. Idea jest prosta: uratować te psy, które przez 5 lat były pod opieką terapeuty psów w Boksie Eksperymentalnym, a obecnie, po przejęciu schroniska przez miasto, są pozbawione stałego kontaktu z opiekunami i możliwości uczestniczenia w zajęciach terapeutycznych. Jak to zrobić? Wynająć teren z budynkiem, stworzyć domowe warunki, zapewnić psom możliwość zaspokajania psich potrzeb i kontakt z człowiekiem. A przede wszystkim: SZUKAĆ IM PRAWDZIWEGO DOMU. Psy obecnie należą i są pod opieką Fundacji Psierociniec. - https://www.facebook.com/psierociniec/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ