Kultura

Koncert Basi Stępniak-Wilk oraz spotkanie ze znaną autorką książek w Gołuchowie

2024-12-09 18:00:00 OKL Gołuchów

Przed nami wyjątkowe wydarzenie. Już 22 grudnia odbędzie się liryczno-świąteczny koncert z literackim akcentem. Wystąpi Basia Stępniak-Wilk z zespołem. Spotkamy się także z Różą Kąsinowską, autorką książki „Gołuchów. Rezydencja magnacka w świetle źródeł”. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie otrzymał wyróżnienie za publikację w 32. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

OKL Gołuchów
OKL Gołuchów

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:30 w Muzeum Leśnictwa – Powozowni. Zaprezentowana zostanie publikacja, dzięki której Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie został doceniony. Następnie dla gości wystąpi Basia Stępniak-Wilk z zespołem.

Basia Stępniak-Wilk – śpiewająca autorka, balansująca między liryką a kabaretem. Debiutowała w 1995 r. w Piwnicy pod Baranami i Teatrze Loch Camelot w Krakowie. Jest laureatką wielu nagród. Zdobyła m.in. I miejsce Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie oraz wiele innych. Jest autorką tomików wierszy. Posiada dorobek płytowy (np. CD „Słodka chwila zmian” z „Bombonierką”, którą śpiewa z Grzegorzem Turnauem).

Podczas koncertu usłyszymy piosenki liryczne, kabaretowe, mądre i zabawne, prezentowane na co dzień w krakowskich piwnicach artystycznych, ale też goszczące na scenach całej Polski. Nie zabraknie autorskich utworów świątecznych, zimowych z płyty „Piosnek krzynkę pod choinkę”.

Wraz z artystką na scenie pojawią się: Tomasz Białowolski – piano; Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI; Miłosz Wilk – wibrafon, perkusjonalia.

Tuż po koncercie będzie można zakupić książkę „Gołuchów. Rezydencja magnacka w świetle źródeł”.

Książka „Gołuchów. Rezydencja magnacka w świetle źródeł” autorstwa Róży Kąsinowskiej ma charakter naukowy. Jednak publikację docenili także turyści, bowiem zawiera wiele cennych faktów dotyczących historycznych miejsc i obiektów. Po raz pierwszy została wydana w 1993 roku, w setną rocznicę ustanowienia przez Izabelę z Czartoryskich Działyńską Ordynacji Gołuchowskiej. Drugie wydanie z 2006 roku zostało poszerzone i wzbogacone o kolejne treści. Następne wznowienia publikacji miały miejsce w latach: 2011, 2018, 2024. Były podyktowane dużym zainteresowaniem odbiorców.

Wznowienie druku, w 2024 roku, również nie jest przypadkowe. Nawiązuje do ważnych wydarzeń. Łączy się z jubileuszem 100-lecia Lasów Państwowych. Świętujemy także  50 lat mecenatu Lasów Państwowych nad założeniem rezydencjalnym w Gołuchowie.

Dzięki książce czytelnicy mają możliwość dogłębnego poznania historii obiektu, którego restauratorem, obok Muzeum Narodowego w Poznaniu, jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Zadbało ono o dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze tego niezwykłego miejsca, przywracając do świetności szereg zabytkowych budowli i otaczający je park-arboretum.

Publikacja została wydana dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować