Edukacja

Komisja Edukacji obradowała w Opatówku

2021-10-12 18:00:00 Marta Wolarz - powiat.kalisz.pl

7 października br. Komisja Edukacji, Kultury i Sportu odbyła swoje posiedzenie w Opatówku. Radni odwiedzili tam Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka oraz Powiatową Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.  Spotkanie było okazją do omówienia bieżącej działalności i potrzeb tych placówek, a przede wszystkim niepokojących skutków pandemii oraz zdalnego nauczania z jakimi borykają się nauczyciele i uczniowie szkół z terenu powiatu kaliskiego.

fot. Marta Wolarz
fot. Marta Wolarz

Obserwujemy, iż czas pandemii i zamknięcia dzieci w domach skutkuje zwiększoną ilością konsultacji u pracujących u nas psychologów i pedagogów, co wynika głównie z długotrwałego korzystania z komputera i urządzeń mobilnych przez uczniów. Daje się zauważyć nowe problemy, uzależnienia lub nasilenie wcześniej istniejących dysfunkcji u dzieci i młodzieży. Mówimy tu o uzależnieniach behawioralnych, obniżonym nastroju, braku motywacji do pracy, zaburzeniach koncentracji uwagi, ogólnych trudnościach w nauce oraz niskich efektach nauczania po zdalnym nauczaniu, co widać w badaniach pedagogicznych, gdzie diagnozie poddawane są umiejętności szkolne, szczególnie wśród uczniów klas najmłodszych. Ponadto nauczyciele zgłaszają nam, że uczniowie mają niskie poczucie własnej wartości, źle odnajdują się w relacjach rówieśniczych, zauważalny jest brak zaufania do nauczycieli, problemy psychiczne są często nasilone z uwagi na dojrzewanie oraz natężenie emocji stresu dnia codziennego - mówiła Daria Jurek, Dyrektor Poradni.

Członkowie Komisji omówili także tematy związane z działalnością Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka.  Dyrektor Szkoły Marek Janiak przedstawił plany na konieczne inwestycje w internacie szkoły w zakresie remontu pokoi i łazienek, oraz doposażenia szklarni.  Poruszono kwestie współpracy szkoły z partnerami krajowymi, szczególnie w zakresie odbywania praktyk przez uczniów. Radni obejrzeli także nowoczesną szklarnię oraz warsztaty przy Zespole Szkół.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ