Komentarze polityczne po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich

2020-07-12 21:33:16 red

Według sondażu exit poll kandydaci na urząd Prezydenta RP i „łeb w łeb”, dzieli ich różnica wynosząca mniej niż błąd statystyczny. O komentarz po ogłoszeniu sondażowych wyników poprosiliśmy polityków z Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej.

fot. JM
fot. JM

- Na chwilę obecną znamy wynik badania sondażowego, czyli losowe wywiady z częścią osób głosujących dzisiaj. Pokazana w ten sposób różnica wyników obu kandydatów mieści się w granicach błędu statystycznego. Trzeba czekać na liczenie głosów i każdego z nich skrupulatnie pilnować. Rafał wykonał olbrzymią pracę. Brawa i gratulacje! Wywalczyliśmy Senat RP. Dzięki niemu możemy opóźnić i unaocznić wszelki niecne zabiegi PIS. Żeby móc Polskę przed nimi skutecznie bronić potrzebny jest niezależny prezydent. Żeby móc zacząć Polskę naprawiać potrzebny jest Sejm mówi poseł Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak.

- Wygraliśmy wybory, bo tak podają wstępne sondaże. One się będą zmieniać, ale jestem przekonany, że na „plus” dla obecnego prezydenta Andrzeja Dudy. Nikt nie przewidywał jeszcze kilka miesięcy temu, że finisz kampanii wyborczej będzie obfitował w takie sytuacje. Dziwi mnie trochę wysoka pozycja pana Rafała Trzaskowskiego, ponieważ niestety, ale musieliśmy walczyć z olbrzymią falą hejtu i pogardy ze strony wielu środowisk tzw. „elit”. Spuszczam na to kurtynę milczenia licząc na to, że przyjdzie opamiętanie z tamtej strony. Jedno jest pewne, Polacy wybrali Polskę która się będzie rozwijać, Polskę przyszłości, Polskę dla wszystkich mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan MosińskiDobrze, że jest wysoka frekwencja ponieważ chciałbym aby ta wysoka frekwencja towarzyszyła wszystkim wyborom – samorządowym i parlamentarnym, abyśmy byli aktywni jako społeczeństwo obywatelskie – dodaje.

- Marzę o prezydenturze, która zapewni nam wszystkim bezpieczeństwo. Wierzę w Rafał Trzaskowskiego. Ale jako przewodniczącemu w Kaliszu zależy też na dobrym wyniku w mieście. Wierzę, że Kaliszanie nie zawiedli. Pamiętam wybory do Senatu RP, gdzie razem z Sejmem o 21.00 w niedzielę zdobywał go PIS. Po dwóch dobach okazało się, że Koalicja Obywatelska. Ale pamiętam też wybory Europejskie, które mieliśmy wygrać szeroką ławą, tymczasem z każdą godziną traciliśmy dystans do PIS. Dopóki karty są liczone, pałac prezydencki jest w grzemówi radny Koalicji Obywatelskiej Dariusz Grodziński.

- Już teraz możemy powiedzieć, że zwycięzca tych wyborów są Polacy - pobiliśmy znów rekord frekwencji. To bardzo dobrze, że tak dużo naszych rodaków czuje odpowiedzialność za swoją Ojczyznę. Prezydent wybrany przy takiej frekwencji będzie miał gigantyczny mandat społeczny. Czekamy na oficjalne wyniki, a teraz cieszymy się z optymistycznych sondaży – skomentował sondażowe wyniki wyborów poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ