Kolejowe marzenia w PWSZ

2011-02-20 18:30:44 [mz]

Gdańsko-kaliski projekt w Galerii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu: wystawa fotograficzna "Kolejowe marzenia". Ekspozycja jest pokłosiem wspólnych wypraw czterech fotografów śladami polskiej i zagranicznej kolei.

fot. mz/calisia.pl
fot. mz/calisia.pl
Na wystawę składają się zdjęcia starych pociągów i dworców, m.in. dworca w Nowych Skalmierzycach, który lata świetności ma już dawno za sobą, oraz bardziej optymistyczne widoki z m.in. dworca szybkiej kolei w Barcelonie. - Dużo się o tym u nas mówi, taka kolej ma pojawić się na kaliskim terenie - wyjaśnia Zygmunt Kroczyński, jeden z autorów wystawy. - Dlatego chcieliśmy pokazać jak taki dworzec wygląda.
Wystawa odsłania dużo tematów związanych z kolejnictwem, także tych nieco lżejszych. Zygmunt Kroczyński poświęcił kilka kadrów kandydatce na Miss Świata Parowozów. - Impreza odbywa się w jedynej w Europie parowozowni, która nadal jest czynna - mówi autor zdjęć.
Pozostali autorzy zdjęć: Andrzej i Wojciech Choroszowie i Zdzisław Langowski niestety nie dotarli na otwarcie wystawy. Są w Japonii, gdzie - oczywiście - fotografują pociągi. - Będą także w Tajlandii przyglądać się pociągom w dżungli - dodaje Zygmunt Kroczyński. Tymczasem "Kolejowe marzenia" będą krążyć po regionie. - Być może zdjęcia pojadą do Ostrowa Wielkopolskiego - mówi Zygmunt Kroczyński i podkreśla, że ekspozycja do tego czasu powiększy się o kolejne zdjęcia - z Tajlandii, Singapuru i wyborów Miss.
Wystawę można oglądać w Galerii PWSZ przy ul. Nowy Świat w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ