Zdrowie

Kolejny sprzęt dla małych pacjentów od WOŚP trafił do kaliskiego szpitala

2021-02-13 10:00:00 BK

Kaliski szpital przy ul. Poznańskiej otrzymał kolejny sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który będzie ratował życie i zdrowie małych pacjentów.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz

Tym razem jest to specjalistyczny aparat do znieczuleń dla małych Pacjentów oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej. Wartość rynkowa takiego sprzętu to około 150 tysięcy złotych.

W grudniu ub.r. do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu trafił respirator dla małych pacjentów covidowych. Ufundowany został  również przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Także w grudniu, po ogromnym odzewie ze strony szpitali po propozycji Jurka Owsiaka o zakupie łóżek covidowych Fundacja WOŚP zamówiła i zakupiła łóżka dla osób chorych na COVID-19. 20 takich łóżek trafiło m.in. do Wojewódzkiego Szpitala im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu gra z Orkiestrą ponad 20 lat. Łącznie przez 24 lata do szpitala w Kaliszu, WOŚP dostarczyła około 150 sprzętów o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Trafiały m.in. pompy insulinowe, łóżeczka dziecięce, holtery ciśnieniowe, aparaty EKG, EEG, USG i RTG, aparat do dializy, inkubatory, urządzenie do przesiewowych badań słuchu u noworodków, wkładki uszne, urządzenia endoskopowe na oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Gastroenterologii Dziecięcej, pulsoksymetry, kardiomonitory, a także terminale do przesyłania danych.

Pełna lista sprzętu przekazanego placówce na stronie: https://www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ