Społeczne

Kolejne zarzuty ws. ataku nożem na ulicy Wrocławskiej. Są nowe ustalenia w tej sprawie

2022-08-19 18:30:00 BK

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu ustaliła szczegóły tragicznych zdarzeń z 15 sierpnia na ulicy Wrocławskiej w Kaliszu, gdzie 18-latek ugodził nożem 25-latka. Pokrzywdzony zmarł w szpitalu 18 sierpnia. Zarzut usłyszał również znajomy 18-latka, który nie udzielił pomocy poszkodowanemu. 

zdjęcie ilustracyjne/Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/Calisia.pl

- W ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu, pierwotnie w kierunku przestępstwa polegającego na usiłowaniu zabójstwa i spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, po informacji o zgonie pokrzywdzonego w szpitalu w Kaliszu, śledztwo jest kontynuowane. W jego dotychczasowym przebiegu prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania względem 18-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu ostrowskiego - informuje Maciej Meler, rzecznik Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim. 

Decyzją prokuratora planowane jest przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok. Termin jest ustalony na poniedziałek. Prokuratura ma już wstępne ustalenia dotyczące dramatycznych wydarzeń.

- Bezpośrednio w okresie poprzedzającym zdarzenie sprawca spożywał alkohol wraz z innymi osobami w miejscowości Nowe Skalmierzyce, na granicy Kalisza. Uzyskał informacje, że miały być podjęte działania ze strony osób związanych z pokrzywdzonym na szkodę jednej z jego koleżanek. Udał się wraz z drugim mężczyzną, również 18-latkiem w rejon miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, gdzie dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych, a gdy pokrzywdzony wyszedł zadał mu jedno uderzenie nożem o długości ostrza 14 cm i szerokości 3,6 cm w okolice klatki piersiowej. Następnie mężczyźni oddalili się - mówi rzecznik Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim. 

Na podstawie zgromadzonego materiału Prokuratura postawiła jednemu z zatrzymanych zarzut usiłowania zabójstwa. Drugiemu natomiast postawiła zarzut przestępstwa nieudzielenia pomocy. Wobec mężczyzny zastosowane zostały środki o charakterze nieizolacyjnym w postaci dozoru policyjnego. 

O ranionym nożem 25-letnim mężczyźnie pisaliśmy w artykule „25-latek raniony nożem w mieszkaniu przy ul. Wrocławskiej. Został przetransportowany do kaliskiego szpitala.”

a także https://calisia.pl/18-latek-zatrzymany-w-sprawie-ugodzenia-nozem-25-latka-w-mieszkaniu-na-ul-wroclawskiej,58171

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować