Społeczne

Kolejne zakażenia w szkołach w Kaliszu i powiecie. Tysiące osób na kwarantannie

2020-10-15 10:00:00 BK

Ponad 70 zakażonych mieszkańców Kalisza, a ponad 80 mieszkańców powiatu kaliskiego. W szkołach, wśród uczniów i nauczycieli jest kilkanaście zakażeń, ale automatycznie tysiące osób trafia na kwarantannę. Liczba ta zwiększa się każdego dnia. 

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

- We wszystkich szkołach w Kaliszu i w powiecie liczba zakażonych może wynosić 10 osób. To nie jest sytuacja patowa. Natomiast mnóstwo osób idzie na kwarantannę. Jeżeli zakażony był jeden uczeń, klasa liczy np. 30, a dodatkowo idą na kwarantannę domownicy, dziadkowie to z jednej klasy spokojnie 100, 120 osób idzie na kwarantannę - wyjaśnia Marek Stodolny, powiatowy inspektor sanitarny w Kaliszu.

Do wczoraj na kwarantannie w Kaliszu i powiecie było 3,5 tys. osób, a liczba ta ciągle rośnie. Kolejne kontakty z zakażonym były wczoraj w szkołach w Morawinie i Dębem. Prowadzony jest wywiad epidemiologiczny, który ma ustalić osoby, które zostaną skierowane na kwarantannę. 

Zakażona jest jedna z nauczycielek I LO, która miała lekcje z kilkoma klasami. 295 uczniów szkoły będzie poddanych kwarantannie. 

Pozytywny wynik testu na koronawirusa miał jeden z uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Rzemieślniczej, który jest także uczniem kaliskiej szkoły muzycznej. 

Kolejny przypadek koronawirusa jest w II LO im. Tadeusza Kościuszki. Zakażony jest nauczyciel z Zespołu Szkół w Russowie oraz nauczycielka w Szkole Podstawowej w Radliczycach (gmina Szczytniki).

Według stanu na 12 października na kwarantannie w wyniku zakażenia ucznia bądź nauczyciela łącznie przebywało 296 uczniów oraz 22 nauczycieli z kaliskich publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zakażenie potwierdzone było u 3 uczniów i 3 nauczycieli.

 

Sytuacja epidemiczna w kaliskich placówkach oświatowych - stan na 15 października 2020 na godz. 14.00

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ