Kolejne wsparcie dla Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Kaliszu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

2019-02-11 12:28:00 red za Paweł Kołeczko - Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Kaliskie

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta, Koło w Kaliszu otrzymało z Samorządu Województwa Wielkopolskiego dwa komputery stacjonarne marki Dell. Podczas spotkania przekazano także książki w ramach akcji „Podaruj książce drugie życie”. Ponadto pracownicy CWRKDiZ w Kaliszu od marca przeprowadzą indywidualne konsultacje doradztwa zawodowego, aby aktywizować mieszkających w schronisku mężczyzn.

fot. Paweł Kołeczko - Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Kaliskie
fot. Paweł Kołeczko - Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Kaliskie

- To dla nas ogromna radość i wzruszenie. Pamiętam swoją rozmowę w ubiegłym roku z Panią Marszałek podczas innej, również zaskakującej dla nas inicjatywy – przekazania materacy, kocy i poduszek na potrzeby naszej placówki. Podczas tamtego spotkania i rozmów na temat naszych potrzeb mówiłem o tym, że marzeniem byłoby, gdyby podopieczni mogli nauczyć się korzystać z komputera i internetu. Do dziś pamiętam słowa Pani Marszałek – „Marzenia są po to, by je spełniać”. Minęło kilka miesięcy i marzenia się spełniły. To niesamowite – wspomina ze wzruszeniem Paweł Kołeczko, Prezes kaliskiego koła.

Przekazany sprzęt komputerowy to dwa komputery stacjonarne marki Dell, które przez ostatnie lata służyły na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

- W wyniku wymiany zamortyzowanego sprzętu komputerowego na nowy, zaistniała możliwość przekazania dotychczasowego sprzętu tym, którzy go potrzebują. Uważam, że każda rzecz zasługuje na „drugie życie”. Nieważne czy mówimy o książkach, ubraniach, czy o komputerach. Jest tak wiele osób i instytucji, dla których tego typu pomoc może okazać się kluczowa – mówi Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Te komputery są sprawne i spokojnie wystarczą na zaspokojenie potrzeb podopiecznych schroniska. Chcemy dać im nowe życie i wykorzystać między innymi do umożliwienia Panom aktywnego włączenia się w życie społeczne – dodaje.

Oprócz komputerów mieszkańcy schroniska zostali również obdarowani wieloma różnorodnymi książkami, które w ramach regionalnej akcji „Podaruj książce drugie życie” przekazała Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu.

Podczas spotkania, w którym nie bez przypadku uczestniczyli pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu został także omówiony program wsparcia dla Schroniska w zakresie doradztwa zawodowego i wszelkich działań, mających na celu włączenie przebywających w placówce mężczyzn w życie społeczne i zawodowe. Już od marca CWRKDiZ w Kaliszu rozpocznie realizację tych zadań, zaczynając od konsultacji indywidualnych doradcy zawodowego z każdym podopiecznym, między innymi z wykorzystaniem innowacyjnego narzędzia badania predyspozycji zawodowych – testu on-line Achtnicha.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ