Społeczne

Kolejne sensory jakości powietrza Airly w Kaliszu

2020-02-06 12:13:07 red za Katarzyna Ciupek/UM Kalisz

Do 14 lutego w naszym mieście zamontowane zostaną cztery nowe sensory jakości powietrza Airly. Dane z urządzeń będą dostępne na platformie airly.eu oraz w aplikacji mobilnej Airly.

fot. UM Kalisz/Katarzyna Ciupek
fot. UM Kalisz/Katarzyna Ciupek

Czujniki mierzą koncentrację pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 i PM10 oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie. Dane pomiarowe są uśredniane i wysyłane do platformy https://airly.eu/map.

Umowa, zawarta w styczniu pomiędzy Miastem Kalisz a Airly Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, obejmuje zakup systemu monitorowania powietrza – 5 sensorów jakości powietrza wraz z usługą montażu oraz opłatą abonamentową. Obowiązuje do 30 stycznia 2021 roku.

Oprócz czujnika znajdującego się na ratuszu, z którego dane są już dostępne zarówno online, jak i w aplikacji, sensory zostaną zamontowane również w różnych częściach miasta - na budynkach:

- Szkoły Podstawowej nr 2, ul. Tuwima 4,

- Szkoły Podstawowej nr 9, ul. Żwirki i Wigury 13,

- Szkoły Podstawowej nr 10, ul. Karpacka 3,

- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, ul. 25 Pułku Artylerii 4-8.

Łączny koszt umowy wynosi nieco ponad 12 tys. zł.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ