Motoryzacja

Kolejne prawa jazdy zatrzymane na 3 miesiące

2020-06-25 17:00:00 red. za KMP Kalisz

Kaliscy policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z takich nieodpowiedzialnych zachowań, jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Wczoraj kolejne dwie osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu
zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu

Trudno zrozumieć powód przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Często kierowcy próbują wytłumaczyć swoje nieodpowiedzialne zachowanie spóźnieniem do pracy, pilnymi zakupami w sklepie, który za chwilę będzie zamykany lub po prostu zamyśleniem. Niestety w tym wszystkim zapominają, że przekraczając tak znacząco prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. Niestety w dalszym ciągu znajdują się kierowcy, których nie zniechęcają nawet tak dotkliwe konsekwencje przekroczenia prędkości, jak wysoki mandat i zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali w obszarze zabudowanym powyżej 100 km/h. Pierwsza kontrola miała miejsce na terenie gminy Brzeziny. Kierujący pojazdem marki Audi, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 112 km/h. W drugim przypadku, kierowca osobowej skody, zatrzymany do kontroli na terenie gminy Ceków-Kolonia, jechał z prędkością, aż 128 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do „50”.

Obaj kierowcy ponieśli już konsekwencje swoich lekkomyślnych zachowań. Dwie pierwsze z nich to mandat i punkty karne. Kolejne to zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ