Społeczne

Kolejne miliony i nowoczesny sprzęt do diagnostyki dla kaliskiego szpitala

2022-10-13 09:00:00 red. za Szpital Kalisz

Kalisz otrzymał kolejną dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. 12 października podpisana została umowa na zakup i dostarczenie ,,Aparatu RTG t Telekomando". Ponadto na poszczególne oddziały trafi nowoczesny sprzęt do diagnostyki pacjentów.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
Kolejny, nowoczesny sprzęt do diagnostyki naszych Pacjentów pojawi się w kaliskim szpitalu w ciągu najbliższych 30 dni. W tym terminie, na mocy podpisanej 12 października umowy TMS Sp. z o.o. zobowiązuje się do sprzedaży i dostarczenia do szpitala sprzętu medycznego, który trafi do dedykowanych oddziałów szpitalnych.
 
Pododdział Patologii Ciąży otrzyma ultrasonograf wraz z integracją z systemem PACS/RIS; CUS-AA000, Aplio a, prod. Canon Medical System Corporation. Cena sprzętu to 261 900 złotych brutto.
 
Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej wzbogaci się o ultrasonograf wraz z integracją z systemem PACS/RIS; Aplio a, prod. Canon Medical System Corporation, wart 212 760 złotych brutto.
 
Kolejny ultrasonograf kupiony zostanie dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Sprzęt będzie zintegrowany z systemem PACS/RIS; Aplio a . Podobnie jak dwa wcześniejsze ultrasonografy, i ten został wyprodukowany w 2022 roku przez Canon Medical System Corporation. Cena urządzenia to 254 880 złotych brutto.
Do Poradni Kardiologicznej trafi natomiast echokardiograf wraz z integracją z systemem PACS/RIS; Aplio a. Jego cena to 218 700 złotych brutto.
 
Zakup nowoczesnego sprzętu, którego łączna wartość to blisko 950 000 złotych brutto, możliwy był dzięki dotacji z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
 
Kolejne miliony na rozwój kaliskiego szpitala dzięki dotacji z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
 
12 października podpisana została umowa na zakup i dostarczenie ,,Aparatu RTG t Telekomando". Aparatura będzie zintegrowana z systemem PACS/RIS. Umowa dotyczy nie tylko dostarczenia nowoczesnego sprzętu, ale również adaptacji pomieszczeń Zakładu Diagnostyki Obrazowej, do którego trafi aparat.
 
RTG Telekomando, LuminosdRF Max, produkcji Siemens Healthcare GmbH, to najnowocześniejszy na rynku sprzęt w tej klasie. Aparat, który otrzyma nasza placówka został wyprodukowany w 2022 roku. Umowa opiewa na kwotę 1 106 927,68 złotych brutto.
 
Nowoczesny aparat RTG Zakład Diagnostyki Obrazowej w szpital będzie miał do dyspozycji najpóźniej 21 listopada tego roku.
 
I to nie koniec dobrych wieści dla pacjentów i personelu kaliskiego szpitala - ultranowoczesny aparat RTG o jeden z wielu zaplanowanych jeszcze na ten rok zakupów, które poprawią komfort pracy i bezpieczeństwo pacjentów.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować