Społeczne

Kolejne litry krwi z Opatówka

2020-07-13 12:08:58 Janusz Sibiński/PCK

W niedzielę, 12 lipca odbyła się druga w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana wspólnie przez Polski Czerwony Krzyż oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Opatówku, która przyniosła ponad 19 litrów krwi. Akcję objął patronatem burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki.

fot. Janusz Sibiński/PCK
fot. Janusz Sibiński/PCK

Po dwóch miesiącach od poprzedniej akcji, ponownie na sali OSP w Opatówku pojawiła się ekipa kaliskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Także i tym razem nie zawiedli mieszkańcy Opatówka i okolicznych miejscowości. Zarejestrowanych zostało 53 chętnych do oddania krwi, a po przejściu kwalifikacji 43 osoby podzieliły się bezcennym lekiem. Tego dnia kolejne 6 osób dołączyło do grona krwiodawców, oddając krew po raz pierwszy – i jak deklarowały – nie ostatni.

Pozyskane podczas niedzielnej akcji 19,1 l krwi to litry na wagę ludzkiego życia. To jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Wg stanów z ubiegłej niedzieli w całej Polsce dramatycznie brakuje praktycznie każdej grupy krwi, a trzeba pamiętać, że jest ona niezbędna do przeprowadzeniu każdego zabiegu operacyjnego i w każdej sytuacji znacznych ubytków krwi np. w skutek wypadków.

Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mogą oddać krew, by zgłaszali się do centrum krwiodawstwa przy ul. Kaszubskiej i oddziałów terenowych, lub odpowiedzieli na zaproszenie do wzięcia udziału w akcjach organizowanych w różnych miejscowościach naszego regionu – informację o akcjach można znaleźć pod adresem: www.krwiodawstwo.kalisz/dla-krwiodawcy/akcje-wyjazdowe 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.