Społeczne

Kolejne inwestycje w Liskowie. Czas na ulicę Leśną

2021-01-13 08:30:00 Gmina Lisków

Po zakończeniu inwestycji w ulicy Ogrodowej, Spółdzielców oraz Słonecznej przyszedł czas na działania w obrębie ulicy Leśnej. W pierwszej kolejności władze gminy Lisków przystąpiły do zlecenia firmie projektowej opracowania dokumentacji technicznej na budowę kanalizacji sanitarnej i modernizację linii wodociągowej na ulicy Leśnej.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
W ostatnich latach obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania budownictwem jednorodzinnym na działkach zlokalizowanych przy ulicy Leśnej w Liskowie. Inwestorów indywidualnych z pewnością przyciąga bliskość lasu, ale i dobra infrastruktura drogowa. Droga powiatowa została przecież w ostatnich latach gruntownie zmodernizowana.
 
Mając na uwadze dalszy rozwój mieszkalnictwa jednorodzinnego w tym regionie Liskowa, władze gminy podjęły również decyzję o budowie kanalizacji sanitarnej oraz remoncie sieci wodociągowej.
 
Jeszcze w grudniu 2020 r. Gmina Lisków złożyła wniosek o dofinansowanie takiej inwestycji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jego pozytywne rozpatrzenie pozwoli na zrealizowanie całej inwestycji, której koszt jest oszacowany na ponad 1,4 mln. zł.
 
Niezmiernie cieszy nas zapewnienie Firmy Wawa Nowum Osiem Sp. z o.o. o planowanej budowie następnego dwudziestorodzinnego nowoczesnego bloku, zlokalizowanego w sąsiedztwie istniejącego już bloku, który świadczy o tym, że nawet wieś może być atrakcyjna dla tego typu budownictwa.
 
Ponadto trwają również prace nad projektem budowy nowoczesnego oświetlenia ulicznego, również zasilanego z OZE.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ