Kolejne alarmy bombowe w kaliskich szkołach. Interwencja służb w III LO

2019-05-07 08:30:00 BK

Dziś również nie obyło się bez incydentów w placówkach w Kaliszu ale i w całej Polsce. Do dyrekcji docierają maila o podłożonej bombie. Funkcjonariusze sprawdzają kaliskie szkoły. Dziś interwencja była konieczna m.in. w III LO im Mikołaja Kopernika.

W drugi dzień egzaminów maturalnych ruszyła kolejna seria fałszywych alarmów bombowych w całej Polsce. Funkcjonariusze interweniowali w kilku kaliskich szkołach. Po godzinie 8:00 rano do III LO zostały zadysponowane 4 zastępy straży pożarnej, policja oraz straż miejska. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń okazało się, że były to fałszywe alarmy. Matura odbędzie się zgodnie z planem o godzinie 9:00. Alarmy miały miejsce w liceach oraz technikach w Kaliszu oraz Liskowie. W sumie do kaliskiej straży dotarło dziewięć zgłoszeń.

Dziś, tj. 7 maja maturzyści zmierzą się z królową nauk – matematyką. Czekają na nich zarówno zadania otwarte jak i zamknięte. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi mogą zdobyć maksymalnie 50 punktów. Żeby zdać trzeba mieć minimum 30 procent.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ