Sport

Kolarze UKS Koźminianka Koźminek z kolejnymi sukcesami!

2021-11-24 09:41:32 powiat.kalisz.pl

Kolejne dobre występy zanotowali młodzi zawodnicy UKS Koźminianki Koźminek. Podopieczni Marka Cieślaka w sezonie jesienno-zimowym nie próżnują i zawzięcie walczą w wyścigach przełajowych. I co ważne, czynią to z sukcesami.

Fot. Dariusz Krzywański
Fot. Dariusz Krzywański

Zawodnicy z Koźminka w ostatnim czasie brali udział w kilku tego typu imprezach. Bardzo dobrze spisali się m.in. w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Szczekocinach (woj. Śląskie). W efekcie, podopieczni Marka Cieślaka wywalczyli dwa medale. Aleksandra Stawiraj sięgnęła po złoto (mistrzostwo Polski kat. Juniorka Młodsza), a Mikołaj Kubica wywalczył srebrny krążek (wicemistrzostwo Polski w kat. Junior). Mocno jeździli także Igor Juszczak (6. miejsce w kat. Młodzik) oraz Filip Trawnik (10. miejsce w kat. Młodzik).

W tym samym czasie, Łukasz Juszczak reprezentował biało-czerwone barwy podczas Pucharu Świata w czeskim Taborze. W tej mocno obsadzonej imprezie wystartowało łącznie 244 zawodników z 20 krajów. Nasz zawodnik nie przestraszył się mocnej konkurencji, uplasował się na 34. pozycji i zebrał kolejne cenne doświadczenia w narodowej reprezentacji.

W miniony weekend, Łukasz Juszczak, nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej podczas Super Pucharu Polski Bryksy Cross w Gościęcinie. Zmagania w tym roku miały rangę UCI C2, a to był dodatkowy magnes dla zawodników, których na starcie, w ciągu dwóch dni stanęło ponad pół tysiąca! W kategorii Juniorów wywalczył 1. miejsce i potwierdził swoją wysoką dyspozycję. O wygraną musiał walczyć jednak do samego końca, ale pokazał charakter i na metę wpadł kilka sekund przed konkurencją. Co ważne, zawodnik UKS Koźminianki Koźminek zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w styczniu przyszłego roku w USA.

Z dobrej strony podczas kultowych zmagań Bryksy Cross zaprezentowali się również: Aleksandra Stawiraj (5. miejsce kat. Juniorka Młodsza), Maja Tułacz (8. miejsce kat. Młodziczka) oraz Filip Trawnik (12. miejsce kat. Młodzik).

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ