Kolarze UKS Koźminianka Koźminek z kolejnymi sukcesami!

2021-11-24 09:41:32 powiat.kalisz.pl

Kolejne dobre występy zanotowali młodzi zawodnicy UKS Koźminianki Koźminek. Podopieczni Marka Cieślaka w sezonie jesienno-zimowym nie próżnują i zawzięcie walczą w wyścigach przełajowych. I co ważne, czynią to z sukcesami.

Zawodnicy z Koźminka w ostatnim czasie brali udział w kilku tego typu imprezach. Bardzo dobrze spisali się m.in. w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Szczekocinach (woj. Śląskie). W efekcie, podopieczni Marka Cieślaka wywalczyli dwa medale. Aleksandra Stawiraj sięgnęła po złoto (mistrzostwo Polski kat. Juniorka Młodsza), a Mikołaj Kubica wywalczył srebrny krążek (wicemistrzostwo Polski w kat. Junior). Mocno jeździli także Igor Juszczak (6. miejsce w kat. Młodzik) oraz Filip Trawnik (10. miejsce w kat. Młodzik).

W tym samym czasie, Łukasz Juszczak reprezentował biało-czerwone barwy podczas Pucharu Świata w czeskim Taborze. W tej mocno obsadzonej imprezie wystartowało łącznie 244 zawodników z 20 krajów. Nasz zawodnik nie przestraszył się mocnej konkurencji, uplasował się na 34. pozycji i zebrał kolejne cenne doświadczenia w narodowej reprezentacji.

W miniony weekend, Łukasz Juszczak, nie miał sobie równych w swojej kategorii wiekowej podczas Super Pucharu Polski Bryksy Cross w Gościęcinie. Zmagania w tym roku miały rangę UCI C2, a to był dodatkowy magnes dla zawodników, których na starcie, w ciągu dwóch dni stanęło ponad pół tysiąca! W kategorii Juniorów wywalczył 1. miejsce i potwierdził swoją wysoką dyspozycję. O wygraną musiał walczyć jednak do samego końca, ale pokazał charakter i na metę wpadł kilka sekund przed konkurencją. Co ważne, zawodnik UKS Koźminianki Koźminek zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w styczniu przyszłego roku w USA.

Z dobrej strony podczas kultowych zmagań Bryksy Cross zaprezentowali się również: Aleksandra Stawiraj (5. miejsce kat. Juniorka Młodsza), Maja Tułacz (8. miejsce kat. Młodziczka) oraz Filip Trawnik (12. miejsce kat. Młodzik).