Kolarskie emocje w Koźminku. Finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski LZS za nami

2018-09-18 13:17:00 Michał Marszałkowski/powiat.kalisz.pl

W miniony weekend Koźminek stał się kolarską stolicą Polski. To efekt cieszącego się dużym zainteresowaniem Finału Pucharu Polski i Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie szosowym. Z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy z powiatu kaliskiego, reprezentujący barwy UKS Koźminianki Koźminek Damian Papierski i Dawid Pluta, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Organizatorem dwudniowych zmagań kolarskich był klub UKS Koźminianka Koźminek, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gmina Koźminek, Gmina Opatówek i Wielkopolski Związek Kolarski.

źródło: powiat.kalisz.pl
źródło: powiat.kalisz.pl

Przedsmakiem weekendowych wydarzeń sportowych był już dzień piątkowy. Właśnie wtedy, na rynku w Koźminku odbyło się uroczyste otwarcie Finału Pucharu Polski i Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie szosowym. Mieszkańcy mogli obejrzeć oficjalną prezentację drużyn, które tuż po części oficjalnej przejechały rundę honorową ulicami Koźminka.

Zmagania kolarskie rozpoczęły się dzień później, od jazdy indywidualnej na czas. Duże powody do radości miał z pewnością Marek Cieślak, który na co dzień pełni funkcję trenera w UKS Koźminianka Koźminek. W zmaganiach na dystansie 24 kilometrów fantastycznie pojechali jego podopieczni. Damian Papierski był najszybszy. Uzyskał czas 30:10.777 i o prawie 40 sekund pokonał swojego klubowego kolegę, Dawida Plutę. Na siódmej pozycji uplasował się natomiast Wiktor Richter, który niedawno wraz z Damianem Papierskim cieszyli się ze zdobycia złotych medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

Jazda indywidualna na czas upływała także pod znakiem dobrych występów żaków ze Szkółki Kolarskiej Godziesze. Filip Piguła był pierwszy, wyprzedzając Wiktora Gałdyna z KTK Kalisz. Patryk Goszczurny z Godziesz był natomiast trzeci, a tuż za nim dystans 5,1 kilometra przemierzył jego klubowy kolega, Jakub Gilicki. Oprócz Wiktora Gałdyna, bardzo dobrze zaprezentowali się także inni zawodnicy z najstarszego miasta w Polsce. Anna Długaś zwyciężyła w kategorii młodziczek, a Wiktoria Polak była trzecia wśród juniorek.

Drugi dzień Finału Pucharu Polski i Mistrzostw Polski LZS również przyniósł dostarczył wielu emocji. Wśród żaków, w wyścigu ze staru wspólnego najszybszy okazał się Wiktor Gałdyn z KTK Kalisz, który wyprzedził dwóch zawodników ze Szkółki Kolarskiej w Godzieszach – Patryka Goszczurnego i Jakuba Gilickiego. W kategorii Młodzik dobrze zaprezentował się Mateusz Olejnik, który uplasował się tuż za podium, walcząc o wygraną do ostatnich chwil.

Miejscowi sympatycy duże nadzieje wiązali z występem Łucji Pietrzak, która startowała w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii Open Kobiet. Ta utytułowana zawodniczka obecnie reprezentuje co prawda barwy MAT ATOM DEWELOPER, ale przez wiele lat dostarczyła mieszkańcom Koźminka wiele radości, zdobywając mnóstwo medali dla miejscowego klubu UKS Koźminianka Koźminek. Łucja Pietrzak nie zawiodła oczekiwań i na dystansie 87,5 kilometra przyjechała na trzecim miejscu, uzyskując czas 2:13:40.

Warto zaznaczyć, że Finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie szosowym były rekordowe jeśli chodzi o frekwencję. Pierwszego dnia w zmaganiach kolarskich wystartowało 252 zawodników, natomiast w niedzielę w okolicach stadionu Zielonych Koźminek pojawiło się łącznie 505 cyklistów.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ