Społeczne

„Kobiety dla kobiet” - 8 marca odbędzie się zbiórka artykułów higienicznych dla kobiet

2021-03-07 10:30:00 red

Natalia Dolak, kaliszanka, aktywistka, społeczniczka, działająca w Banku Równości, a także Strajku Kobiet w Kaliszu, która niedawno dołączyła do Wiosny Biedronia i Lewicy organizuje 8 marca na Głównym Rynku w Kaliszu zbiórkę artykułów higienicznych dla kobiet.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

- W Polsce w czasach PRL-u kojarzył się z goździkiem i rajstopami. Współcześnie więcej mówi się o niezależności kobiet, ich walce o równouprawnienie i o prawo do wyrażania własnych opinii. W Polsce w XXI wieku kobietom odbiera się podstawowe prawa – o decydowaniu o własnym ciele i życiu. Mamy wielu wrogów… Ale mamy też siebie. Wszystkie jesteśmy siostrami i wspólnie musimy sobie pomagać – mówi Natalia Dolak - Z tego względu chciałabym zorganizować zbiórkę artykułów higienicznych dla kobiet – podpasek, tamponów, wkładek, żeli i płynów do higieny intymnej, ale również mydełka i żele do kąpieli, dezodoranty, szampony, balsamy; aby później przekazać je dla potrzebujących kobiet w Kaliszu i regionie – dodaje.

Aktywistka opiera się na raportach według których co piątka Polska nie ma środków na zakup odpowiednich środków menstruacyjnych. - Kobiety niejednokrotnie muszą wybierać – jedzenie, czy podpaski; szczególnie w gospodarstwach domowych gdzie występuje więcej kobiet i dziewcząt. Ubóstwo menstruacyjne to ogromny problem w dzisiejszych czasach. Jest to jednocześnie temat trudny i często zawstydzający. Chcemy przełamać tą barierę! Pomagajmy sobie! Kobiety dla kobiet! - przekazuje Natalia Dolak.

 

Link do wydarzenia na facebooku znajduje się TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ