Społeczne

Koalicja Polska żąda zniesienia lockdownu! Chce także zmniejszenia VAT-u i dobrowolnego ZUS-u dla samozatrudnionych.

2021-01-13 14:54:24 red

- Żądamy jak najszybszego zniesienia lockdownu – mówiła na konferencji prasowej posłanka Koalicji Polskiej Urszula Pasławska, w której udział brali także wicemarszałek Krzysztof Grabowski oraz poseł Andrzej Grzyb. Zaapelowali oni do rządu o obniżenie podatku VAT z 23 na 15 procent oraz z 8 na 5 procent, a także o wprowadzenie dobrowolnego ZUS-u dla samozatrudnionych. Działacze Koalicji Polskiej chcą również, aby wszyscy przedsiębiorcy otrzymali równą i pełną pomoc od rządu.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

- Zapowiedzi skierowania konkretnych środków dla branży turystycznej w górach czy nad morzem nie jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców z Wielkopolski – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który po rozmowach z restauratorami przekazuje, że oni podobnie jak przedsiębiorcy z okolic mocniej rozwiniętych turystycznie również ponoszą stałe koszty funkcjonowania. - Rozmawiałem także z właścicielem firmy transportowej z okolic Kalisza, który powiedział mi, że jego dochód spadł o 97 procent, ponieważ nie ma wycieczek, nie ma dowozu dzieci i młodzieży do szkół – dodaje pytając „Dlaczego jedni są traktowani lepiej, a drudzy gorzej skoro koszty ponoszone są wszędzie?”

- Głęboko niesprawiedliwe jest to, że przedsiębiorcy z małopolski będą otrzymywać wsparcie niezależnie jakie PKD mają zapisane w swojej działalności, a przedsiębiorcy z reszty Polski będą ograniczeni do 45 rodzajów PKD – mówi posłanka PSL – Jako Koalicja Polska mówimy mocno głosem polskich przedsiębiorców. Żądamy jak najszybszego zniesienia lockdownu – dodaje.

PSL apeluje także do rządu o obniżenie podatku VAT z 23 na 15 procent oraz z 8 na 5 procentNie na zawsze, ale na okres, w którym będziemy się podnosić gospodarczo, po to żeby uratować część polskiej gospodarki – mówi Urszula Pasławska tłumacząc, ze takie działanie „nakręciłoby” gospodarkę, podając z przykład Czechów lub Węgrów.

Koalicja Polska chce także dobrowolnego ZUS-u dla samozatrudnionychDzisiaj dla małych i mikro firm, które produkują rocznie 30 procent PKB jest to „poduszka” na którą mogą wylądować, kiedy nie będą mieli dochodu – mówi posłanka U.Pasławska – Rządzący nie chcą być otwarci nie tylko na współpracę z opozycją, ale też nie słuchają głosu przedsiębiorców – dodaje.

Urszula Pasławska podkreśliła, że błędem było to, że od 1 stycznia przedsiębiorcy, a co za tym idzie konsumenci zostali obciążeni przez rząd nowymi podatkami m.in. „cukrowym”, „mocowym”, czy opłatą od spółek komandytowych.

W ramach Koalicji Polskiej powstała komisja gospodarcza, której przewodniczącym jest dr Wojciech Warski – W ramach tej komisji przedsiębiorcy przekazują nam swoje informacje i uwagi oraz postulaty – mówi poseł PSL Andrzej Grzyb podkreślając, że Związek Pracodawców i Przedsiębiorców zwrócił się z apelem o przywrócenie „mapy drogowej” wychodzenia z kryzysu przedstawionej przez premiera w listopadzie 2020 roku.

- Mamy do czynienia z objawami obywatelskiego nieposłuszeństwa. Wynikają one z jednej strony z sytuacji ekonomicznej firm w gastronomii, turystyce, hotelarstwie. Ale wiemy również o wyrokach sądów administracyjnych, które wskazują na nieprawomocność wydanych decyzji w zakresie lockdownu i uchylają nałożone restrykcje na przedsiębiorców – dodaje poseł Andrzej Grzyb, który podkreślił, że aktualnie brakuje m.in. sprawnego mechanizmu, który pozwoliłby na szybki zwrot podatku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ