Koalicja Obywatelska ze swoją ekipą. Poznaliśmy kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku

2018-09-10 14:00:00 BK

10 września Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej przedstawiła listę kandydatów do Rady Miejskiej Kalisza oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na liście do miejskich mandatów pojawiło 31. kandydatów, z 4 okręgów wyborczych.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- W sobotę w Warszawie inaugurowaliśmy ogólnopolską kampanię Koalicji Obywatelskiej. Do Koalicji dołączyło środowisko Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej więc mamy większe grono, niż to, z którym startowaliśmy. Tego dnia zaprezentowaliśmy ogólnopolskie hasło “Polska ma przyszłość. Wszystko w twoich rękach”. Możemy śmiało dzisiaj powiedzieć, że Kalisz ma przyszłość i wszystko w rękach mieszkańców Kalisza – mówił poseł PO Mariusz Witczak. - W sobotę zaprezentowaliśmy również 6 najważniejszych punktów programowych Koalicji Obywatelskiej. Uzupełniony został o 16 komponentów regionalnych. Jeszcze bardziej go usamorządowimy i sprowadzimy do specyfik regionalnych.

Wśród planów i zobowiązań Koalicji Obywatelskiej znalazła się reforma edukacji, darmowe bilety komunikacyjne dla uczniów, walka ze smogiem budowa centrów seniora, rozwój programu schetynówek, modernizacja orlików. - W każdej gminie mają powstawać centra seniora, które będą stanowić instytucje organizowane w taki sposób, aby były swojego rodzaju multiserwisem dla seniorów, od potrzeb zdrowotnych do aktywności seniora – mówił poseł Mariusz Witczak.

Na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu pojawiło się 31 osób, z 4 okręgów wyborczych. Pierwsze miejsca zajęli Eskan Dawrwich, Sławomir Chrzanowski, Barbara Oliwiecka oraz Dariusz Grodziński. Dariusz Grodziński i Barbara Oliwiecka to kandydaci na prezydenta i wiceprezydenta Kalisza. 15 kandydatów zostało wystawionych przez PO, 6 przez .Nowoczesną i 10 osób pozostałych to kandydaci bezpartyjni. Siłą Koalicji mają być kobiety, których na liście jest 13.

- Dziś jestem po to wy wesprzeć kobiety w Kaliszu, poprosić inne kobiety o wsparcie i zaprezentować naszą kandydatkę Barbarę Oliwiecką, która jest kandydatką na wiceprezydentkę Kalisza, ale również będzie jedną z jedynek, otwierającą jedną z ważnych list. Chcemy wesprzeć wszystkie kobiety, które na tych listach się znajdą. Chcemy by zabrały głos w ważnej debacie o przyszłości Kalisza – mówiła posłanka .Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.

Kandydatami Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Wojewódzkiego są Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz senator Witold Sitarz.

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego to motor napędzający do rozwoju nie tylko gospodarczego, kulturalnego i sportowego, ale również koordynujący i wspierający pracę samorządów lokalnych – mówiła Marzena Wodzińska. - To orliki, nowy program “Szatnia na medal”, uchwały antysmogowe, edukacja i cyfryzacja.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ