Koalicja Obywatelska ze swoją ekipą. Poznaliśmy kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku

2018-09-10 14:00:00 BK

10 września Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej przedstawiła listę kandydatów do Rady Miejskiej Kalisza oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Na liście do miejskich mandatów pojawiło 31. kandydatów, z 4 okręgów wyborczych.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- W sobotę w Warszawie inaugurowaliśmy ogólnopolską kampanię Koalicji Obywatelskiej. Do Koalicji dołączyło środowisko Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej więc mamy większe grono, niż to, z którym startowaliśmy. Tego dnia zaprezentowaliśmy ogólnopolskie hasło “Polska ma przyszłość. Wszystko w twoich rękach”. Możemy śmiało dzisiaj powiedzieć, że Kalisz ma przyszłość i wszystko w rękach mieszkańców Kalisza – mówił poseł PO Mariusz Witczak. - W sobotę zaprezentowaliśmy również 6 najważniejszych punktów programowych Koalicji Obywatelskiej. Uzupełniony został o 16 komponentów regionalnych. Jeszcze bardziej go usamorządowimy i sprowadzimy do specyfik regionalnych.

Wśród planów i zobowiązań Koalicji Obywatelskiej znalazła się reforma edukacji, darmowe bilety komunikacyjne dla uczniów, walka ze smogiem budowa centrów seniora, rozwój programu schetynówek, modernizacja orlików. - W każdej gminie mają powstawać centra seniora, które będą stanowić instytucje organizowane w taki sposób, aby były swojego rodzaju multiserwisem dla seniorów, od potrzeb zdrowotnych do aktywności seniora – mówił poseł Mariusz Witczak.

Na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Kaliszu pojawiło się 31 osób, z 4 okręgów wyborczych. Pierwsze miejsca zajęli Eskan Dawrwich, Sławomir Chrzanowski, Barbara Oliwiecka oraz Dariusz Grodziński. Dariusz Grodziński i Barbara Oliwiecka to kandydaci na prezydenta i wiceprezydenta Kalisza. 15 kandydatów zostało wystawionych przez PO, 6 przez .Nowoczesną i 10 osób pozostałych to kandydaci bezpartyjni. Siłą Koalicji mają być kobiety, których na liście jest 13.

- Dziś jestem po to wy wesprzeć kobiety w Kaliszu, poprosić inne kobiety o wsparcie i zaprezentować naszą kandydatkę Barbarę Oliwiecką, która jest kandydatką na wiceprezydentkę Kalisza, ale również będzie jedną z jedynek, otwierającą jedną z ważnych list. Chcemy wesprzeć wszystkie kobiety, które na tych listach się znajdą. Chcemy by zabrały głos w ważnej debacie o przyszłości Kalisza – mówiła posłanka .Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska.

Kandydatami Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Wojewódzkiego są Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz senator Witold Sitarz.

- Samorząd Województwa Wielkopolskiego to motor napędzający do rozwoju nie tylko gospodarczego, kulturalnego i sportowego, ale również koordynujący i wspierający pracę samorządów lokalnych – mówiła Marzena Wodzińska. - To orliki, nowy program “Szatnia na medal”, uchwały antysmogowe, edukacja i cyfryzacja.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ