Polityka

Koalicja Obywatelska apeluje do posłów PiS o zmiany w sądownictwie, żeby pozyskać 58 miliardów euro z Funduszu Odbudowy

2022-02-21 14:00:00 red

Parlamentarzyści z okręgu kalisko-leszyńskiego wystosowali specjalny apel do posłów PiS w sprawie przyjęcia zmian w sądownictwie i likwidacji izby dyscyplinarnej, a tym samym uruchomienia środków - 58 miliardów euro z Funduszu Odbudowy. Treść apelu poniżej.

fot. MW
fot. MW

- Apel kierujemy do posłów PiS w sprawie zmian dotyczących wymiaru sprawiedliwości, żeby dostosować sądownictwo polskie do standardów europejskich tak żeby było niezależne i niezawisłe. To jedyna droga żebyśmy mogli pozyskać 58 miliardów euro z Funduszu Odbudowy – mówi poseł KO Mariusz Witczak - Zależy nam na tych pieniądzach, bo one zasilą również społeczności lokalne okręgu kalisko-leszczyńskiego. Nasze „małe ojczyzny” potrzebują tych pieniędzy, a ku temu nadarza się okazja ponieważ pojawiły się różne inicjatywy ustawodawcze - dodaje twierdząc, że - Każdy powinien w tak ważnej sprawie wziąć osobistą odpowiedzialność za losy Polski i naszych „małych ojczyzn”.

- Czasu już nie ma – mówi senator Janusz Pęcherz - O ile możemy sobie mówić, że uchwalimy ustawę, która pozwoli zlikwidować izbę dyscyplinarną, a w konsekwencji Unia Europejska wypłaci pieniądze to jest zasadnicza sprawa, natomiast drugą sprawą, która jest niezmiernie istotna to czas, w którym to nastąpi. Musimy wiedzieć, że pieniądze z tego Funduszu musimy wykorzystać jako Polska do połowy 2027 roku. Żeby to zrobić to musimy mieć gotowe projekty odpowiadające wytycznym jakie narzuca Krajowy Plan Odbudowy. Dlatego każdy miesiąc jest ważny – dodaje parlamentarzysta Koalicji Obuwatelskiej.

Apel Koalicji Obywatelskiej do posłów PiS

Szanowni Państwo,

Wszyscy należymy do tej samej społeczności – społeczności Południowej Wielkopolski. Reprezentujemy nasze „małe ojczyzny” i wobec ich mieszkańców zobowiązaliśmy się walczyć o lepszą Polskę. Lepszą to znaczy niezależną, ale wyposażoną w mądre i przyszłościowe sojusze. Lepszą to znaczy zamożną dobrobytem obywateli. Złamiecie to zobowiązanie, jeśli przy podejmowaniu kluczowych dla kraju decyzji zwyciężą polityczne gry i krótkowzroczne kalkulacje.

58 miliardów euro w ramach Krajowego Planu Odbudowy to jedyna pomyślna droga dla rozwoju naszej Ojczyzny. Musicie jedynie zagłosować za demokratycznym i niezawisłym sądownictwem. Takim, jakie funkcjonuje w całym cywilizowanym świecie, z którego Polska nie może przecież, za sprawą nieprzemyślanych decyzji, wypaść. Zwracamy się z tymi słowami w imieniu wszystkich wyborców do posłów PiS-u: Jana Dziedziczaka, Piotra Kalety, Tomasza Ławniczaka, Marleny Maląg, Jana Mosińskiego i Katarzyny Sójki. Każde z Was bierze w tym momencie osobistą odpowiedzialność za losy Polski i Polaków. Poczujcie jej ciężar.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować