Wasze artykuły

KKS/ SP 18 Kalisz brązowymi medalistami Mistrzostw Polski ,, Mała Piłkarska Kadra Czeka'' Zamość 2019r

2019-07-16 17:47:15 kaliszanin

Drużyna KKS Kalisz złożona z zawodników klasy sportowej rocznika 2006 przy Szkole Podstawowej Nr 18 odniosła ogromny sukces zajmując trzecie miejsce w turnieju finałowym „Mała Piłkarska Kadra Czeka”.

Podopieczni Dariusza Smolarka po wygraniu turnieju wojewódzkiego w dniach 9-12 lipca rozegrali ogólnopolski turniej w Zamościu. 

Młodzi kaliszanie trafili do grupy B. Od samego początku piłkarze z grodu nad Prosną, pewnie pokonywali swoich przeciwników pokonując  5-1 KS Lubawę/ województwo kujawsko-pomorskie/ 3-1 Kalwariankę / województwo małopolskie/ 3-0 Ceramikę Opoczno/ województwo łódzkie/ oraz 9-2 UKS Wierzbica/ województwo świętokrzyskie/

W półfinale kaliscy zawodnicy zagrali z UKS Żuromin /województwo mazowieckie/. Po pierwszej połowie meczu przegrywali dwoma bramki. Druga część należała już do kaliszanin, którzy zdobyli trzy bramki za sprawą Wiktora Raczkowskiego. Jednakże w końcówce meczu do remisu doprowadzili przeciwnicy a o awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się rywale wygrywając 6-5.

W meczu o brązowy medal KKS-iacy nie dali żadnych szans zespołowi KS Lubawy pokonując 4-1

Wyniki:

KKS/ SP 18 Kalisz- KS Lubawa 5-1

KKS/ SP 18 Kalisz- Kalwarianka 3-1

KKS/ SP 18 Kalisz- Ceramika Opoczno 3-0

KKS/ SP 18 Kalisz- UKS Wierzbica   9-2

Półfinał 

KKS/ SP 18 Kalisz- MKS Żuromin  3-3 / 5-6 rzuty karne/

Mecz o III miejsce 

KKS/ SP 18 Kalisz- KS Lubawa 4-1

Tabela Końcowa 

1 UKS Bytów 

2. MKS Żuromin 

3. KKS Kalisz

4. KS Lubawa

5. Kalwarianka

6. UKS Wierzbica

7. Omega Kleszczów

8. UKS Łopuszno 

9. Ceramika Opoczno

 

Skład: Julian Karolak, Ignacy Głuchowski, Aleksander Kościelny, Kamil Szczepański, Hubert Wawrzonowski, Kacper Smolarek, Igor Tabaka, Wiktor Kołodziejczak, Wiktor Raczkowski, Julian Symanowicz, Jakub Gruszczyński, Michał Bliźniak. Trener zespołu: Dariusz Smolarek

Nie jest pierwszy sukces  klasy sportowej/ rocznik 2006/ przy Szkole Podstawowej nr 18, młodzi sportowcy w roku szkolnym 2018/2019 odnieśli kilka znaczących sukcesów w innych dyscyplinach m.in. wygrywając mistrzostwa Kalisza w piłce koszykowej, piłce ręcznej, czwórboju, badmintona oraz tenisa stołowego. Także w zawodach rejonowych stawiali na podium. 

 

Sukcesy sportowe SP 18 Kalisz / klasy sportowej rocznik 2006/

 

- I miejsce w turnieju eliminacyjnym ,, Podwórka na stadion ‘’

- IV miejsce w turnieju wojewódzkim ,, Podwórka na Stadion’’- Wolsztyn kwiecień 2019r 

- I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w piłce ręcznej / 2018, 2019/ organizowane przez SZS

- III miejsce w zawodach rejonowych w piłce ręcznej – 2019r organizowane przez SZS 

Marzec Ostrów Wlk 

- I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w piłce koszykowej /, 2019/ organizowane przez SZS

- III miejsce w zawodach rejonowych w piłce koszykowej  – 2019r organizowane przez SZS 

Marzec Ostrów Wlk 

- I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w piłce nożnej ,,Orlik CUP’’ / 2018r  / organizowane przez SZS, Kalisz 

- I miejsce w zawodach rejonowych w piłce nożnej ,,orlik CUP’’– 2018r organizowane przez SZS , kwiecień Perzów

- III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w piłce nożnej ,, Orlik CUP’’  / 2018/ organizowane przez SZS, czerwiec Poznań / stadion miejski/

- I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w badmintonie /,2018,  2019/ organizowane przez SZS

- III miejsce w zawodach rejonowych w badmintonie/ 2018, 2019r/ Nowe Skalmierzyce 

- I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w tenisie stołowym/, 2019/ organizowane przez SZS

- I miejsce w turnieju półfinałowym o Mistrzostwo Wielkopolski ,, Mała Piłkarska Kadra Czeka’’

- I miejsce w Mistrzostwach Kalisza w czwórboju/, 2019/ organizowane przez SZS

- II miejsce w Mistrzostwach Kalisza w drużynowych biegach przełajowych  /, 2019/ organizowane przez SZS

Turnieje halowe: 

I miejsce w turniejach Ogólnopolskich: 

- Liskowie, Zbiersku, Łodzi, Sieradzu, Wrocławiu, Częstochowie, Warszawie, Poznaniu, Kaliszu. 

Obozy sportowe: 

Jako jedyna klasa sportowa w Kaliszu, organizuje obozu sportowe:

Obóz sportowy w Osiecznej lato 2017

- obóz dochodzeniowy – zima 2018r na obiektach szkolnych

- obóz sportowy – lato Międzyzdroje 2018r

- zimowy obóz dochodzeniowy- zima 2019r na obiektach szkolnych 

- obóz sportowy w Międzyzdrojach- lato 2019r

Turnieje Zagraniczne: 

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej ,, Praga CUP’’ maj 2018r – IV miejsce

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej ,, Łutsk’’ maj 2019r Ukraina – V miejsce

Powołania zawodników do kadr wojewódzkich lub Akademii Młodych Orłów

-  Julian Karolak, Julian Symanowicz , Kacper Smolarek, Hubert Wawrzonowski, Aleksander Kościelny, Kuba Gruszczyński, Wiktor Wolny.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ