KKS Kalisz wygrywa XXI Powiatowy Turniej Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

2022-06-30 16:00:00 Michał Marszałkowski/Starostwo Powiatowe

W minioną niedzielę, 26 czerwca, na boisku Korony Pogoń Stawiszyn, odbył się XXI Powiatowy Turniej im. Stanisława Posiłka. Do udziału przystąpiły łącznie 4 ekipy: CKS Zbiersk, KKS Kalisz, AP Szczyt I Szczytniki, AP Szczyt II Szczytniki. Najskuteczniejsi w niedzielne przedpołudnie okazali się zawodnicy z Kalisza, którzy ostatecznie zwyciężyli całe zmagania.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 6 pojedynków. Najwyższą formę wykazywali zawodnicy KKS Kalisz. Podpieczni Dariusza Smolarka zanotowali komplet zwycięstw. Dużych emocji dostarczyła natomiast walka o drugą lokatę. Na finiszu okazało się bowiem, że dwie drużyny, CKS Zbiersk i AP Szczyt I Szczytniki, mają zgromadzonych tyle samo punktów, a w bezpośrednim starciu padł remis 1:1. O losach drugiego miejsca zadecydował zatem lepszy bilans bramkowy zawodników ze Szczytnik. Ekipa ze Zbierska zajęła ostatecznie trzecie miejsce, a na czwartej pozycji uplasowali się młodzi zawodnicy AP Szczyt II Szczytniki.

Duże brawa należą się dla wszystkich piłkarzy, którzy pomimo doskwierającego upału, na boisku w Stawiszynie zostawili dużo zdrowia, grali ambitnie i widowiskowo. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, a zawodnicy zostali uhonorowani medalami. Najlepszym strzelcem zawodów został Filip Janoszka z KKS-u Kalisz.

Organizatorami zmagań byli: Gmina i Miasto Stawiszyn oraz Powiat Kaliski.