Kim zostanę, gdy dorosnę? Uczniowie odwiedzili miejsca pracy

2019-06-12 07:30:00 Gmina Koźminek

W ramach realizacji działań z zakresu preorientacji zawodowej uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Koźminku pod kierunkiem wychowawców odwiedzali różne miejsca pracy na terenie Koźminka i okolic.

Uczniowie wybrali się do Piekarni GS w Koźminku. Poznali pracę piekarza i cukiernika, obejrzeli cały proces technologiczny pieczenia chleba. Dzieci z ciekawością przyglądały się mieszalnikom do ciasta, krajalnicom, zaglądały do wielkich pieców piekarniczych.Wycieczka zakończyła się degustacją wyrobów cukierniczych.

Dzieci odwiedziły Gospodarstwo Ogrodnicze państwa Dziubków. Zobaczyły na czym polega praca ogrodnika. Poznały warunki uprawy pomidorów. Dowiedziały się jak pracują trzmiele, obserwowały jak działają maszyny i urządzenia wykorzystywane w cyklu produkcyjnym. Na koniec miały okazję samodzielnie zerwać z krzaków pyszne pomidorki koktajlowe i zabrać je do domu.

Uczniowie odwiedzili również gabinet dentystyczny pani Aleksandry Miller. Pani doktor pokazała dzieciom swój gabinet i sprzęty służące diagnostyce i leczeniu zębów. Zachęciła wszystkich do dbania o czystość zębów i korzystania z wizyt w gabinecie. Na czym polega praca aptekarza uczniowie dowiedzieli się odwiedzając aptekę w Koźminku.

W maju szkołę odwiedził przedstawiciel zawodu – ratownik medyczny pan Marcin Owczarek. Opowiedział uczniom o odpowiedzialnej pracy ratownika, zwrócił uwagę na rodzaje karetek, dokonał prezentacji pierwszej pomocy i materiałów opatrunkowych. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć telefoniczne wzywanie pomocy.

Podczas wycieczki do Kalisza uczniowie odwiedzili Państwową Straż Pożarną. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy, pokazali specjalistyczne samochody i sprzęt gaśniczy. Wielu chłopców postanowiło w przyszłości zostać strażakami.

W czasie wizyty w Nadleśnictwie Kalisz uczniowie zapoznali się z pracą leśnika. Jest to zawód bardzo ciekawy, służy ochronie środowiska naturalnego.

Uczniowie zwiedzając Muzeum Ziemi Kaliskiej poznali pracę kustosza.

Dzieci uczestniczyły też w spotkaniu z dietetykiem, który zachęcał do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia.

Wcześniej odbyły się wyjścia na pocztę, do banku, do oczyszczalni ścieków, do sklepu i na posterunek policji. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy i potrzebne predyspozycje do wykonywania zawodów ludzi tam pracujących.

Dzięki tym działaniom dzieciom będzie w przyszłości łatwiej dokonać właściwego wyboru zawodu.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ