Kierowco - zatrzymaj się przed przejściem dla pieszych bo możesz stracić prawo jazdy

2014-07-10 10:34:00 Elżbieta Magnuszewska

Z taką właśnie sytuacją miał do czynienia 25-letni kierowca, który nie zatrzymał się przed pasami, na których byli już przechodnie. Został złapany na gorącym uczynku, gdyż obok niego, nieznakowanym samochodem, jechał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kaliszu. Młody kierowca może stracić prawo jazdy.

fot. calisia.pl
fot. calisia.pl

Zdarzenie miało miejsce przed Rondem Westerplatte. Nieoznakowany radiowóz policyjny zatrzymał się przed przejściem dla pieszych by przepuścić pieszych, którzy chcieli przejść przez jezdnię.

Jadący lewym pasem kierowca VW Caddy, ominął radiowóz i wjechał na przejście dla pieszych, na którym znajdowali się już przechodnie. Kierujący pojazdem musiał dać popis niemalże ekwilibrystycznych wyczynów, aby uniknąć potrącenia pieszych. Osoby, które znajdowały się na przejściu omal nie zostały staranowane przez rozpędzone auto- czytamy w policyjnym komunikacie. Pirat drogowy nie tylko nie zatrzymał się, ale odjechał z tego miejsca.

Po chwili jednak został zatrzymany przez Naczelnika kaliskiej drogówki. Okazało się, że kierowcą volkswagena jest 25-letni mieszkaniec gminy Godziesze Wielkie, który posiada prawo jazdy od 3 lat. Mężczyzna był trzeźwy, jego prawo jazdy zostało zatrzymane.

Zgodnie z przepisami, w momencie gdy jeden pojazd zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, samochód jadący obok również musi to zrobić.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu VW, ponieważ w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy oraz stworzył realne zagrożenie dla pieszych. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować