Kierowca autobusu z promilami zatrzymany na rondzie Westerplatte

2020-11-23 18:00:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci z kaliskiej drogówki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy autobusu. Badanie stanu trzeźwości 63-latka wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży duża odpowiedzialność. Od ich zdrowego rozsądku i rzetelności, zależy bezpieczeństwo pasażerów. Niestety nie wszyscy z nich wykazują się rozwagą.

Dziś w rejonie Ronda Westerplatte policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. Policjanci sprawdzili nie tylko stan techniczny pojazdu oraz uprawnienia do kierowania siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyzny, ale również jego stan trzeźwość. Badanie nie pozostawiło złudzeń. 63-latekmiał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze, 63-latek rozpoczął pracę o godzinie 4:30. Kurs, podczas którego zatrzymali go policjanci był już jego trzecim, tego dnia. Okazało się również, że kierowca posiada prawo jazdy uprawniające do kierowania wyłącznie autobusami. Pozostałe uprawnienia straci kilka lat wcześniej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ