Społeczne

Każdy głos ma znaczenie! 12 lipca wybieramy prezydenta RP.

2020-07-10 15:00:00 red

Już w tę niedzielę będziemy wybierali prezydenta naszego kraju. Każdy kto posiada prawo wyborcze powinien wykorzystać swój przywilej. Pamiętaj - każdy głos ma znaczenie! Lokale wyborcze będą otwarte 12 lipca od godz. 7.00 do 21.00.

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl

Tylko od nas zależy kto będzie prezydentem przez następne 5 lat. Każdy głos jest równy i znaczy tyle samo, dlatego warto wykorzystać przywilej, który nam przysługuje.

Jak oddać głos w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej?

Pamiętaj o środkach ostrożności: zachowaj odstęp, zakryj usta i nos, stosuj się do zaleceń Ministra Zdrowia dotyczących ochrony przed koronawirusem.

W lokalu wyborczym zostaniesz poproszony o dokument ze zdjęciem, na przykład o dowód osobisty lub paszport. Będziesz musiał na chwilę zdjąć maseczkę aby można było Cię zidentyfikować.

Jeśli jesteś w spisie wyborców to otrzymasz kartę do głosowania. Jej odbiór obowiązkowo potwierdzasz podpisem w spisie wyborców. Karta powinna być ostemplowana pieczęcią Obwodowej Komisji Wyborczej i mieć wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej.

Na karcie do głosowania będą nazwiska dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze głosowania otrzymali największą liczbę głosów, ale żaden z nich nie uzyskał poparcia większego niż 50 proc.

Postaw znak „x” w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Znak „x” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Jeżeli postawisz znak „x” w kratce przy nazwisku obu kandydatów, albo nie nie postawisz go wcale Twój głos będzie nieważny.

Informacje w jaki sposób oddać głos znajdziesz na dole karty do głosowania.

Jeśli nadal będziesz miał wątpliwości jak poprawnie zagłosować zapytaj o to członków Obwodowej Komisji Wyborczej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.