Społeczne

Każde narodzone dziecko, to kolejne posadzone drzewo - specjalna akcja Nadleśnictwa w Kaliszu

2019-07-17 08:00:00 BK

Jedno dziecko - jedno drzewo, to ogólnopolska akcja sadzenia drzew, którą 29 września 2019 roku zrealizuje Miasto Kalisz. Rodzice dzieci, które urodziły się w pierwszej połowie 2019 roku będą mogli symbolicznie uczcić to wydarzenie sadząc drzewo i powiększając zielone płuca naszego miasta.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Miasto Kalisz wspólnie z Nadleśnictwem Kalisz przyłącza się do ogólnopolskiej akcji Jedno dziecko - jedno drzewo. Rodzice dzieci, które urodzą się w 2019 roku na terenie Kalisza, będą mogły to wydarzenie upamiętnić - mówił prezydent Krystian Kinastowski. - Akcja pokazuje jak ważne są drzewa również dla naszych dzieci. Połączenie faktu narodzin dziecka i posadzenie nowego drzewa a później jego wzrost i dojrzewanie, dobrze to odzwierciedla.

Pamiątkowe drzewa pojawią się dookoła stawu przy ul. Braci Niemojowskich na osiedlu Tyniec. Teren ten jest przeznaczony na obszar rekreacyjny. Niedawno wybudowano tam pomost. Dosadzenie drzew sprawi, że powstanie tam park, z którego korzystać będziemy wszyscy. Zasadzonych może tam zostać nawet 400 drzew – tylu mieszkańców Kalisza przyszło na świat w pierwszej połowie 2019 roku. 


- Chodzi o wprowadzenie roślinności drzewiastej do miast. Chcemy połączyć akcję z inicjatywą zazielenienia miast. Widzimy jak miasto Kalisz dba o powiększanie terenów zielonych. Nie jest to akcja jednorazowa, będzie powtarzana cyklicznie - mówił Łukasz Wyrzykowski, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kalisz, podczas dzisiejszej konferencji prasowej. - Lasy co roku pochłaniają 30 mln m3 kubików CO2, czyli tyle ile waży 1,5 mln czołgów. Jedno drzewo liściaste pochłania CO2 wydalane przez 8 osób.

- Drzewa dają nam również dużo przyjemności, koją, zapewniają odpoczynek. Dlatego zapraszamy do udziału w akcji 28 września - mówiła Małgorzata Krokowska-Paluszak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Rodzice, którzy chcą wziąć udział w akcji, powinni zgłaszać swój akces za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Nadleśnictwo Kalisz, Lasy Państwowe. Poza posadzeniem drzew – które dostarczą leśnicy – rodziny otrzymają także certyfikaty potwierdzające udział w akcji. A potem rodzice będą mogli patrzeć jak ich pociechy rosną razem z drzewami na Tyńcu.

Projekt „Jedno dziecko - jedno drzewo” ma na celu zwrócenie uwagi jak ważna dla przyszłych pokoleń jest dbałość o środowisko naturalne. Akcję realizują wspólnie Miasto Kalisz i Nadleśnictwo Kalisz.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ