Sport

Katarzyna Wawrzyniak wraca do Kalisza

2022-06-23 08:00:00 MKS Kalisz

Obok transferów do klubu i przedłużonych kontraktów mamy również powroty. Do naszego klubu wraca Katarzyna Wawrzyniak, która wcześniej grała w Kaliszu przez 4.5 roku. W sezonie 2022/23 stworzy parę rozgrywających z Alicją Grabką.

MKS Kalisz
MKS Kalisz

Urodzona w 1990 roku rozgrywająca jest wychowanką AS Myszków. Na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w barwach Calisii Kalisz już jako 17-latka. W sezonie 2007/08 zdobyła brązowy medal w Lidze Siatkówki Kobiet jako zmienniczka Magdaleny Mazurek i Olgi Owczynnikowej. W Calisii grała aż do rozpadu klubu w 2009 roku.

Pierwszy raz wróciła do kaliskiej siatkówki w sezonie 2017/18, kiedy MKS wywalczył upragniony awans do TAURON Ligi. Po sezonie odeszła do Wisły Warszawa, ale tym razem nie opuściła zespołu na długo ponownie koszulkę kaliskiego klubu ubierając pół roku później, w styczniu 2019. Po świetnej drugiej części sezonu i zajęciu przez MKS ostatecznie siódmego miejsce w pierwszym sezonie po powrocie do siatkarskiej elity jej kontrakt został przedłużony na sezon 2019/20. Po jego zakończeniu przeszła do BKS-u BOSTiK Bielsko-Biała, a ostatnio reprezentowała barwy Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów z którym wygrała rozgrywki I ligi.

32-letnia rozgrywająca miała już wcześniej okazję współpracować z trenerem Marcinem Widerą, który w sezonie 2019/20 był II trenerem w kaliskim klubie, a teraz przejmie obowiązki pierwszego szkoleniowca. Katarzyna Wawrzyniak będzie rywalizować o czas na parkiecie z reprezentantką Polski, Alicją Grabką.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować