Edukacja

Kartki Wielkanocne z SP w Strzałkowie dla uczniów w Bieszczadach

2021-03-29 13:30:00 Gmina Lisków

Gmina Lisków
Gmina Lisków

W dobie rozmaitych komunikatorów i poczty elektronicznej, warto przypomnieć o pięknej tradycji wysyłania kartek wielkanocnych (w dodatku zrobionych własnoręcznie). Niezwykle istotne jest pielęgnowanie tradycji już od najmłodszych lat, dlatego też klasa II w Szkole Podstawowej w Strzałkowie nawiązała kontakt ze szkołą podstawową w Bieszczadach, gdzie w klasie II uczy się dokładnie tylu samo uczniów. Pierwszym (i mamy nadzieję, że nie jedynym) zadaniem była wymiana własnoręcznie zrobionych kartek wielkanocnych. Każdy z uczniów wylosował ucznia z drugiej szkoły, do którego pisał kartkę. Oprócz życzeń, każde z dzieci napisało kilka słów o sobie, oczywiście po angielsku, a także narysowało swój portret.

24 marca otrzymaliśmy piękne kartki od uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Polańczyku. Radości było co niemiara. Okazało się, że dzieci mają wiele wspólnych zainteresowań, grają w te same gry i lubią zwierzęta. Z tajnych źródeł wiemy, że nasze kartki też już dotarły na miejsce i mamy nadzieję, że sprawią dzieciom tyle samo radości, co nam.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ