Polityka

Karolina Pawliczak o przyszłej pracy w Sejmie. "Mandat przyjęłam z pokorą"

2019-10-22 12:30:00 BK

Karolina Pawliczak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza, z powodzeniem wystartowała w wyborach do Sejmu, z okręgu nr 36, z list Lewicy. 13 października zdobyła 14 209 głosów i zasiądzie w Sejmowej ławie. Dziś podziękowała swoim wyborcom za oddane głosy i opowiedziała o przyszłej pracy w Parlamencie.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Chcę podziękować mieszkańcom Kalisza za oddane głosy w tych wyborach. Ta liczba bardzo mnie zaskoczyła i nie liczyłam, że będzie to tak wysoki wynik. Cały okręg kalisko-leszczyński głosował na lewicę. Miałam nr 3 na liście więc ten wynik jest tym bardziej wzruszający - mówiła Karolina Pawliczak, przyszła Posłanka. - Do wyników wyborów podchodzę z ogromną pokorą, jednocześnie jest to dla mnie ogromny kredyt zaufania którego nie zawiodę i obiecuję, że będę ciężko oraz efektywnie pracować dla naszego regionu. Będę nadal obecna tu w regionie, w mieście, będę zabierać głos w ważnych dla mieszkańców sprawach. Radę Miasta opuszczam również tylko formalnie, bo zapewniam, że zawsze będą mi bliskie sprawy Miasta Kalisza i to co dzieje się w naszym samorządzie.

Już w środę odbędzie się seminarium szkolące nowo wybranych posłów a w czwartek odebrane zostaną zaświadczenia poselskie. 12 listopada odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu, na którym zostaną zaprzysiężeni nowi parlamentarzyści. Jak zapowiada Karolina Pawliczak, w Kaliszu oraz w sąsiednich miejscowościach otworzy swoje biura poselskie, by być do dyspozycji dla mieszkańców okręgu nr 36.

- W Kaliszu oczywiście otworzę biuro poselskie, ale również w Ostrzeszowie oraz w Pleszewie. Biura lewicy będą funkcjonować również w innych miastach, takich jak Ostrów Wielkopolski, Jarocin czy Leszno - mówiła posłanka elekt.

Karolina Pawliczak opowiedziała o przyszłej pracy w Parlamencie.

- Deklaruję, że chciałabym wpisać się w pracę Komisji Spraw Społecznych ponieważ jest to komisja bliska mojej dotychczasowej pracy w samorządzie. Myślę, również o Komisji Zdrowia, Komisji Infrastruktury, bo wielokrotnie mówiła o obwodnicy Kalisza i drogi są bardzo ważne dla naszego regionu - mówiła Karolina Pawliczak. - Jako posłowie SLD będziemy realizować konsekwentnie te punkty, o których mówiliśmy w naszej kampanii wyborczej, czyli leki na receptę za 5 zł, wdowią emeryturę, zwolnienia lekarskie finansowane do 100 procent, bezpłatny dostęp do żłobków.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ