Karciana Champions League

2012-12-05 08:53:34 HB za Consus Kalisz

Kaliscy brydżyści po raz pierwszy w historii uczestniczyli w klubowym Pucharze Europy. W elitarnych rozgrywkach, które odbyły się w izraelskim Eilat, zajęli dziewiąte miejsce.

consus kalisz
Niestety, w obecnej sytuacji politycznej trudno mówić o walorach turystycznych tego kurortu, bowiem w tle rozgrywek brydżowych słychać było wybuchy bomb i wystrzały.
- Podczas naszego pobytu Palestyńczycy ze Strefy Gazy odpalili dwie rakiety w kierunku Eilatu, ale na szczęście obrona izraelska jest bardzo szczelna – relacjonuje Dominik Filipowicz.
Mistrzowie Polski z Consus Kalisz występowali w grupie B z mistrzami Holandii, Rosji, Bułgarii, Izraela a także obrońcami tytułu GS Allegra z Włoch. Kaliszanie nie zaczęli najlepiej, a potem walczyli już tylko o miejsce w dziesiątce. Na pewno byłaby szansa na walkę nawet o czołową trójkę, ale kwestie finansowe zadecydowały o tym, że drużyna poleciała do Izraela w okrojonym, sześcioosobowym składzie. W dodatku czołowa para Consusu wybrała występy w USA. Puchar Europy, karcianą Champions Leaquee, tak jak przed rokiem zdobyli Włosi z Allegry.
W tym samym czasie, także w Eilacie odbył się 18. Międzynarodowy Festiwal Brydżowy. W turnieju na punkty meczowe drugie miejsce na 188 par (!) zajęli Paweł Niedzielski i Janusz Makaruk z Consus Kalisz. W turnieju teamów Consus przegrał ostatni mecz z późniejszymi zwycięzcami turnieju i spadł na siódme miejsce.