Kapela Ludowa Brzeziny z "Medalem Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego"

2017-10-02 10:20:00 Powiat kaliski

XXXIX Sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbyła się w czwartek, 28 września w kaliskim starostwie. Na Sesji Rada Powiatu Kaliskiego podjęła uchwałę w sprawie nadania Medalu „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” Kapeli Ludowej Brzeziny.

fot. Wioletta Przybylska
fot. Wioletta Przybylska

Kapela w tym roku świętuje jubileusz 40 – lecia istnienia. Jej kierownikiem jest Pan Lucjan Dymarczyk, a sama kapela liczy obecnie 9 członków. Kapela działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach. Zespół od chwili powstania gra ze słuchu i kultywuje folklor kalisko-sieradzki. W repertuarze posiada polki, oberki, owijoki, walcerki. W swej 40-letniej działalności Kapela wiele razy reprezentowała Gminę Brzeziny, byłe Województwo Kaliskie, obecny Powiat Kaliski oraz Województwo Wielkopolskie na uroczystościach państwowych, przeglądach i imprezach folklorystycznych.

Medal Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego został nadany w uznaniu za propagowanie kultury w powiecie kaliskim, podnoszenie poziomu artystycznego i promowanie tradycji muzycznych w kraju i za granicą. Medal został przyznany na wniosek Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Wicestarosty Jana Adama Kłysza, Wójta Gminy Brzeziny Krzysztofa Niedźwiedzkiego oraz Radnych Powiatu Kaliskiego Grażyny Misiak, Renaty Szulc i Roberta Marszałka.

Medal dla Kapeli zostanie uroczyście wręczony w dniu 30 września w Brzezinach, podczas Powiatowego Spotkania z Kulturą połączonego z Jubileuszem 40 – lecia Kapeli Ludowej Brzeziny oraz Jubileuszem 20 – lecia Zespołu Pieśni „Brzezinianki”.

Przedmiotem obrad czwartkowej sesji było ogółem 10 uchwał, które zostały podjęte jednogłośnie przez powiatowych Radnych. Na sesji Radni przyjęli również dwie informacje za I półrocze 2017 r. – informację o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Kaliskiego oraz informację z wykonania planu finansowego instytucji kultury – Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować