Kultura

Kapela góralska, Święty Mikołaj i lodowa kraina - przed nami VIII Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku!

2019-11-19 14:30:00 BK

Czas na "kampanię dobra" w Kaliszu! O Kaliszu znów będzie głośno w Polsce, a to za sprawą wielkiego charytatywnego wydarzenia, organizowanego co roku przez kaliszan - VIII już Charytatywnej Wigilii na Kaliskim Rynku. W tym toku ponownie spróbujemy pobić rekord w liczbie osób przebranych za Anioły! Będzie czekało wiele atrakcji, a świąteczny klimat zagości w naszym mieście na dobre.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

VIII Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku odbędzie się 8 grudnia, na Głównym Rynku w godzinach od 12:00 do 18:00. W tym roku zbieramy środki na kolejną piątkę podopiecznych Fundacji Bread of Life - na Zoję, Oliwkę, Malwinę, Sebastiana i Kubę.

- Wszystkie piątka osób zmaga się z różnymi chorobami. Malwina zmaga się z nowotworem, natomiast pozostała czwórka zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i drogocenna rehabilitacja - mówił Tomasz Jeżyk, prezes Fundacji Bread of Life, współorganizator Wigilii na Kaliskim Rynku.

Tradycyjnie przed ratuszem pojawi się scena, na której odbędą się koncerty, konkursy oraz licytacje. Czeka nas również rekreacyjny nordic walking, kiermasz Świąteczny, warsztaty i animacje dla dzieci, Domek Świętego Mikołaja, Elsa z Krainy Lodu, fotobudka czy namiot z rzutkami. Do Kalisza przyjadą specjalnie wolontariusze z USA!

W chłodny dzień nie zabraknie również ciepłego posiłku i napojów czy grzanego wina.

Już po raz trzeci kaliszanie w strojach Aniołów zgromadzą się na Głównym Rynku by ustanowić nowy rekord Polski, ale przede wszystkim wspomóc podopiecznych Fundacji Bread of Life. Każda złotówka przeznaczona będzie na ich leczenie, operacje i rehabilitacje. Kalisz stanie się znów miastem Aniołów 8 grudnia, o godzinie 15:00! Zróbcie lub kupcie strój Anioła i bądźcie razem z nami tego dnia!

- Jak co reku będziemy bili rekord Polski w ilości osób przebranych za anioły. Chcemy, żeby Kalisz znów stał się miastem anielskim. Przebranych musi być min. 450 osób - mówiła Agnieszka Fraj, współorganizator - Elementem stroju musi być długa, biała szata, przynajmniej zakrywająca kolana, skrzydła oraz aureola.

W ubiegłym roku 910 prawdziwych Aniołów przyleciało na Główny Rynek w Kaliszu! Kaliscy uczniowie, mieszkańcy, ludzie o wielkich sercach przebrali się za Anioły by pobić rekord Guinnessa. 1000 strojów – szaty, aureole oraz skrzydła przygotowały firmy Haft oraz Leroy Merlin. Każdy strój to była cegiełka na szóstkę podopiecznych Fundacji Bread of Life. Tak było w 2018 roku! - https://calisia.pl/swiateczny-cud-w-kaliszu-przylecialo-ponad-900-aniolow-zdjecia,1200

Jak co roku na kaliskim rynku stanie duża scena, na której zobaczymy wiele występów tanecznych i wokalnych.

- Gościem specjalnym na Wigilii będą prawdziwi górale z Kościeliska. Będzie można posłuchać muzyki Andrzeja Karpiela Replona. Wigilię zakończymy wspaniałym Fire Show, a ważnym punktem wydarzenia będzie też odpalenie przez prezydenta Miasta Kalisza świątecznych lampek na naszej choince - mówiła Katarzyna Guzowska-Lelental.

Wystąpią jak co roku Szkoła Muzyczna Music Store, Studio Art Muz Kalisz, Piano Song Studio Wokalno – Artystyczne, Szkoła Muzyczna Talent Studio a także Basia Dymalska Trio.

Imprezę poprowadzą: Karolina Romke i Maciej Leśniewski. Na scenie oczywiście odbywać się będą również licytacje fantów, wśród których znajdą się vouchery, dzieła sztuki, akcesoria sportowe i wiele innych! 

Wydarzeniem towarzyszącym Wigilii na Kaliskim Rynku będzie konkurs świątecznych wypieków. 

Program VIII Charytatywnej Wigilii na Kaliskim Rynku.

SCENA
12.00 Święte Mikołaje na Start - Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej
12.10 Szkoła Muzyczna Music Store
12.25 Licytacje
12.35 Studio Art Muz Kalisz
12.50 Licytacje
13.05 Piano Song Studio Wokalno – Artystyczne
13.20 Licytacje
13.35 Szkoła Muzyczna Talent Studio
13.50 Licytacje
14.05 Ada Jarek
14.10 Szkoła wokalna Musical-Art.
14.25 ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU KULINARNEGO
14.40 Amelka Grzelaczyk
14.45 Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole Rainbow
14.55 Anielska Akcja - Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej
15.00 KALISZ MIASTEM ANIOŁÓW – Bijemy Rekord Polski
15.30 (około) Anielska Zabawa – Elsa z Krainy Lodu, Dagmara Lipa, Sala Zabaw Bajka
15.50 Licytacje z Elsą
16.10 Trio Talent Studio
16.25 Licytacje
16.40 Basia Dymalska Trio
16.55 Licytacje
17.05 Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Kaliszu
17.10 Uroczyste zapalenie światełek na choince przed ratuszem przez PREZYDENTA MIASTA KALISZA KRYSTIANA KINASTOWSKIEGO
17.20 MUZYKA ANDRZEJA KARPIELA REPLONA z Kościeliska
18.00 Finał FIRE SHOW - Uciechowo

PROWADZENIE - Karolina Romke i Maciej Leśniewski
POMOC PRZY LICYTACJACH: Dorota Choroba-Leń, Marek Kutarba i Bernard Wawrzyniak
DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI - Pola Fraj
SCENA, NAGŁOŚNIENIE, OŚWIETLENIE - KRISpro - technika estradowa

PLAC RATUSZOWY
* WARSZTATY i ANIMACJE DLA DZIECI - Uciechowo, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu, Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka Papilio, Fundacja Animacji Społeczno - Kulturalnej Kwadratura,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu
* KIERMASZ ROZMAITOŚCI - Galeria Tęcza, Stara Zielarnia,
Centrum Wspomagania Rozwoju Dziecka Papilio, SP nr 19, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu
* KRAINA ŚW. MIKOŁAJA: Święty Mikołaj - Tomasz Wasiak, aktor Teatru "Scena TAM2"
* ELSA Z KRAINY LODU - Sala Zabaw Bajka
* OLAF Z KRAINY LODU - Uciechowo
* FAJNE LUDKI Z FOTOBUDKI
* KONKURSY I ZABAWY SPRAWNOŚCIOWE
* WOLONTARIUSZE Z USA: Fundacja Bread Of Life
* REKREACYJNY NORDIC WALKING
* KRWIOBUS - Polski Czerwony Krzyż
* GASTRONOMIA (dobre jedzonko i grzane winko): Łącznik
Kulinarny, Bar Oleńka
* KONKURS KULINARNY - Agencja Promocji Miasta, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Tomasz Różański
i wiele innych atrakcji...


Podopiecznych Wigilii można wesprzeć także na Zostań Aniołem https://www.zostananiolem.pl/campaigns/wigilia-kaliskim-rynku-a-d-2019/
oraz na Kaliskich Aukcjach Charytatywnych
https://www.facebook.com/groups/1655234004745225/

Link do Wigilii na Kaliskim Rynku: https://www.facebook.com/wigilianakaliskimrynku/?eid=ARAP7db316PZS0Z-4UUVbWc6U2sBTIk9JV_t7u09l1yVhM0bdRqAuJCsmOTPIxeE4FgrsanOw3e5lrIy

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ