Społeczne

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł. Kaliscy uczniowie wyróżnieni w konkursach

2021-02-21 08:30:00 UM Kalisz

Pięcioro uczniów z dwóch kaliskich szkół otrzymało wyróżnienia w konkursach ogłoszonych w ramach ubiegłorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W 2020 roku przebiegała ona pod hasłem Dorastamy asertywnie.

grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta
grafika: Joanna Czajczyńska - Kancelaria Prezydenta Miasta

Zachowaj Trzeźwy Umysł do ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu. Skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ich rodziców i opiekunów. Celem kampanii jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych zachowań oraz wzmacniania zasobów i umiejętności, pozwalających minimalizować ryzyko sięgnięcia po substancje psychoaktywne.

Wyróżnienia w konkursach, wpisujących się w kampanię, zdobyli Oliwier Ignaszak, Bartłomiej Pryliński, Michalina Wiśniewska i Mila Sobkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Sebastian Chmielarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4. W nagrodę otrzymali oni nagrody książkowe.

Miasto Kalisz, w podziękowaniu za udział kaliskich szkół w kampanii, uhonorowane zostało natomiast złotym certyfikatem XX edycji projektu Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ