Sport

Kaliszanki w reprezentacji Polski w kajak polo

2021-06-09 11:30:00 KTW Kalisz Canoe Polo

W Choszcznie odbyły się Eliminacje do Kadry Narodowej i Reprezentacji Polski w Kajak Polo. W rozgrywanych w dniach od 4 do 6 czerwca w zawodach nie zabrakło zawodników Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

KTW Kalisz Canoe Polo
KTW Kalisz Canoe Polo
Do startu w biało-czerwonych barwach zakwalifikowały się trzy osoby startujące w barwach KTW, a kolejne cztery wciąż mają szanse na awans.
 
Zawody eliminacyjne do Kadry Narodowej i Reprezentacji Polski w Kajak Polo odbyły się w miniony weekend w Choszcznie. Jak zwykle silny skład wystawiła sekcja kajak polo KTW. Do kadry dostały się Amelia Ewiak, Paulina Jakubowska, Maja Kamańczyk. Szanse na awans wciąż ma jeszcze czworo kaliskich zawodników.
 
Jak podkreśla opiekujący się kaliskimi kajak-polowcami kierownik - wolontariusz Józef Muller, start w biało-czerwonych barwach to nie tylko zaszczyt, ale i możliwość wypłynięcia na szerokie międzynarodowe wody. W Kaliszu kajak polo cieszy się coraz większą popularnością, również dzięki zaangażowaniu sponsorów: POLOmarketu, największej polskiej sieci supermarketów i firmy Pro-Med Health & Care.
 
Z pewnością możliwość startu w reprezentacji Polski zachęci wielu młodych kajakarzy do zainteresowania się tą dyscypliną.
 
Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie jest też gospodarzem prestiżowych zawodów w kajak polo. W dniach od 20 do 22 sierpnia odbędą się w grodzie nad Prosną Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ