Kaliszanka w Finale Prestiżowego Konkursu!

2010-10-18 22:35:48 ela

Bogna Rząd znalazła się ścisłym finale Lexus Fashion Awards obok 9-ciu innych osób. Spośród nich zostaną wybrani zwycięzcy, którzy uszyją kolekcję inspirowaną najnowszym modelem Lexus CT 200h. W ich kreacjach wystąpią znakomite polskie i zagraniczne modelki. Wybieg LFN 6 będzie należał do laureatów tego konkursu. Czy znajdzie się wśród nich Bogna Rząd - może zależeć także od Państwa, naszych Czytelników. Zachęcamy do głosowania na Kaliszankę: http://www.lexus-fashion.pl/konkurs/uczestnik/152Jury ma czas do 6 grudnia na wybór laureatów głównej nagrody.

klatka z filmu na Lexus Fashion Awards
klatka z filmu na Lexus Fashion Awards
Bogna Rząd zaproponowała stroje dla Kobiety kierującej tym nowoczesnym, luksusowym autem.
W rozmowie z konkursowym Jury - Projektanta opowiadała, że zainspirowała się formą samochodu - "myślałam o kobiecie pilot, która prowadzi Lexusa i bawi się tym samochodem, jedzie bardzo szybko i ma bardzo nowoczesny, wygodny kombinezon; w wieczorowych kreacjach - już bardziej wyobraziłam sobie dopasowanie linii sukienki do formy samochodu."
Bogna Rząd lubi eksperymentować i zamierza użyć do projektu bardzo różnorodnych tkanin, jak mówi: " wizualnie i zapachowo przypominających samochód, takich, które są metalizowane, lekko nabłyszczane, światłoczułe, foliowe."
Jury bardzo zainteresowało się organicznym i technicznym podejściem artystki do tematu
" (...) szalenie inspirują mnie nowości w tkaninach, które teraz stosują Japończycy - foliowe, dziwne tkaniny - takie zbliżenie do kosmosu." - mówi artystka.
Szczegóły na www.http://www.lexus-fashion.pl/konkurs/uczestnicy
Bogna Rząd jest znana w Kaliszu jako projektantka kostiumów do sztuk teatralnych (m.in. Hamlet - w reż. Marka Kality), autorka projektu artystycznego TKANKA, oraz inicjatorka Stowarzyszenia ŻYWA, wielokrotnie zresztą nagradzana za zasługi dla Kalisza.
I tym razem sławi w Polsce nasze miasto. Trzymamy kciuki Bogna! Powodzenia!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ