Kaliszanka v-ce Mistrzynią Europy w Kajakarstwie!

2010-07-09 09:56:36 Aga

Marta Walczykiewicz, była zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego wywalczyła srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Kajakarstwie.

UM Kalisz
UM Kalisz
Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie odbyły się w miniony weekend w Trasonie w Hiszpanii. Marta Walczykiewicz wyraźnie zaznaczyła na nich swoją obecność. Wywalczyła srebrny medal w konkurencji K – 1 w wyścigu na 200 metrów. W zawodach tych na pierwszym miejscu uplasowała się Węgierka Natasa Janics osiągając wynik o 0,1 sekundę lepszy od Polki, na trzecim zaś Hiszpanka Teresa Portela.
Kaliszance udało się zdobyć jeszcze jeden medal. Tym razem w kategorii K – 2 na dystansie 500 metrów. Razem z Eweliną Wojnarowską reprezentującą Wartę Poznań Polki wywalczyły brązowy medal. Miejsce pierwsze zdobyły Natasa Janics i Katalin Kovacs, drugie Juliana Sałachowa oraz Anastazja Sergiejewa.
Marta Walczykiewicz, była zawodniczka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego reprezentuje obecnie barwy Posnanii Poznań. Trenuje także w Kaliszu.
Tegoroczna zdobycz to nie pierwszy srebrny medal kaliszanki. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata Seniorek w Dartmouth także udało jej się zdobyć srebro.
Przed Martą występ w tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorek, które odbędą się na poznańskim torze regatowym Malta.