Kultura

Kaliszanka członkiem jury na Międzynarodowym Festiwalu Singer Stage Malta

2019-11-07 11:30:00 BK

Singer Stage Malta Międzynarodowy Festiwal to coroczny konkurs piosenki na Malcie, organizowany od 2012 r, w którym biorą udział młode talenty wokalne z wielu krajów. Kolejna już VIII edycja odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada, a członkiem jury będzie osoba z Polski, a dokładnie z Kalisza - Anna Kowalkiewicz-Oligny, prowadząca Studio Wokalno-Artystyczne Piano Song. 

Singer Stage
Singer Stage

Pierwsza edycja konkursu była przeznaczona wyłącznie dla maltańskich śpiewaków. Dopiero w drugiej edycji zostali zaproszeni wokaliści z innych krajów, a wydarzenie zmieniło nazwę z Singer Stage Festival na Singer Stage International Festival.

Przed nami VIII już edycja prestiżowej imprezy, która odbędzie się od 8 do 10 listopada w Teatrze Miejskim w Valletcie, stolicy Malty. W tym roku w jury Festivalu zasiądzie kaliszanka Anna Kowalkiewicz-Oligny. W komisji konkursowej znajdą się również przedstawiciele z Turcji, Estonii, Macedonii, Słowenii, Mołdawii, Włoch czy też Rumunii. 

W 2007 roku Anna Kowalkiewcz-Oligny założyła Studio Wokalno-Artystyczne Piano Song, które jest szkołą wokalną oraz prawdziwą kuźnią talentów. Podopieczni Anny Kowalkiewicz-Oligny zdobywają laury na przeglądach i festiwalach, uczestniczą w licznych koncertach. Każdy występ sprawia wokalistom autentyczną radość, a publiczności dostarcza wielu doznań  artystycznych. Wśród młodych artystów, wywodzących się i związanych ze studiem Piano-Song oraz odnoszących sukcesy, są m.in. Anastazja Simińska, artystka musicalowa, Monika Szczot, Marzena Ugorna, Ewelina Łuszczek i Piotr Porada. Swój talent wokalny mieli oni okazję zaprezentować w  programach telewizyjnych. W studiu Piano Song dojrzewał także talent Justyny Garczarek, Weroniki Niemiec, Adrianny Pietury, Bartka  Dreczko, Julity Balcerzyk oraz Julii Oligny i Jana Oligny.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ