Sport

Kaliszanin wraca do ringu. Adam Balski: "Wreszcie zwolnię hamulec ręczny i wystrzelę"

2020-09-16 11:03:21 KnockOut Boxing Night 13

- Wreszcie zwolnię hamulec ręczny i wystrzelę, jestem o tym przekonany – mówi Adam Balski (14-0, 8 KO), który nie zachwycił w walce z Mateuszem Kubiszynem (3-4, 2 KO), a w sobotę, 19 września wystąpi na gali „KnockOut Boxing Night 13" w Tarnowie. Jego rywalem będzie Jarek Prusak (9-4, 9 KO).

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Pięściarz z Kalisza w debiucie w barwach KnockOut Promotions wygrał na punkty ze znakomitym kickboxerem, 2-krotnym Mistrzem Świata Mateuszem Kubiszynem. Oceny dla Adama Balskiego nie były jednak zbyt wysokie, a on sam doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

- Sam chciałbym wiedzieć, co mnie blokuje w ringu podczas oficjalnych walk. Gdyby kibice zobaczyli jak ciężko trenuję, jak wyglądają moje sparingi, powiedzieliby, że potem w pojedynkach widzę innego Adama Balskiego. Ale ja nie oczekuję, że ktoś mi powie, co się dzieje i dlaczego boksuję poniżej oczekiwań. Tego dowiem się tylko od siebie samego. Wierzę, że wszystko sobie poukładałem i sobotę w Tarnowie będzie dużo, dużo lepiej – powiedział Adam Balski, jeden z najciekawszych polskich pięściarzy kategorii junior ciężkiej.

Debiutował w Wielkiej Brytanii w 2013 roku, a od niemal 5 lat walczy w Polsce. Między innymi z powodów zdrowotnych miał długą, kilkunastomiesięczną przerwę. Podpisał kontrakt z najsilniejszą polską grupą KnockOut Promotions i trafił pod skrzydła trenerów Fiodora Łapina i Pawła Gassera.

- Cieszę się, że jestem w KnockOut Promotions, że na jednej sali mogę trenować z wieloma bardzo dobrymi bokserami. Wspólne treningi, ćwiczenia techniczne z byłym Mistrzem Świata Krzyśkiem Głowackim to wielka sprawa. Teraz sparuję z Michałem Soczyńskim, a wszystkiego pilnuje trener Fiodor Łapin. Wierzę, że wspólnie będziemy odnosili sukcesy. Podoba mi się, że w takim teamie jest walka o najwyższe cele, są ustalone zasady, nie brakuje kar regulaminowych. Wszyscy wiedzą po co przychodzą na trening – mówił kaliszanin Adam Balski.

W latach 2016-2018 nie brakowało bardzo dobrych walk w jego wykonaniu. Nie brakowało też głosów ekspertów i kibiców, że Adam Balski może mocno „namieszać” w polskiej wadze cruiser.

- Wreszcie zwolnię hamulec ręczny i wystrzelę, jestem o tym przekonany. Wiem, że muszę najpierw wygrać walkę z samym sobą, by potem efektownie zwyciężać z kolejnymi przeciwnikami. Na pewno nie zejdę ze sceny dopóki nie pokażę prawdziwego, tego dobrego oblicza sportowego Adama Balskiego. Dajcie mi – zwracam się do wszystkich, jeszcze trochę czasu, a pokażę swoje umiejętności – zaapelował.

W Tarnowie będzie boksował z Jarkiem Prusakiem, którego wyróżnia komplet zwycięstw przed czasem – 9 wygranych i wszystkie przed upływem zakontraktowanego dystansu.

- Nie ma zbyt wielu materiałów filmowych, ale tak jak przyznał trener Łapin, nie ma mowy o lekceważeniu kogokolwiek. Tak będę podchodził do każdej walki. W boksie wystarczy, że ktoś ma gorszy dzień, a sam tego doświadczyłem, i robi się nieciekawie. Dlatego nie można buńczucznie zapowiadać nokautów – powiedział Adam Balski.

Głównym wydarzeniem "KnockOut Boxing Night 13" będzie pojedynek Masternaka (41-5, 28 KO) z Gabończykiem Taylorem Mabiką (19-5-2, 10 KO), byłym rywalem mistrzów świata wagi junior ciężkiej: Krzysztofa Włodarczyka (58-4-1, 39 KO) i Głowackiego (31-2, 19 KO).

Na tarnowskim ringu wystąpią pochodzący z tego miasta bracia Kiwiorowie: doświadczony Damian (7-1-1, 0 KO), ćwierćfinalista Mistrzostw Europy, zmierzy się z Hiszpanem Rubenem Rodriguezem (9-5-1, 4 KO), a Maciej (1-0) z Jakubem Laskowskim (2-0-1, 1 KO). Rzeszowianin Łukasz Różański (12-0, 11 KO) powalczy z Turkiem Ozcanem Cetinkayą (31-20-2, 23 KO). W debiucie Wicemistrz Polski wagi średniej Rafał Wołczecki spotka się ze Słowakiem Ratislavem Frano (6-17-2, 3 KO).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ