Sport

Kaliszanin w ekstremalnym biegu „Invictus”, czyli Transgrancanaria HG 2021

2021-02-25 09:30:00 BK

Invictus, czyli Niezwyciężony, to hasło przewodnie Transgrancanaria HG 2021, którym organizatorzy chcą uhonorować społeczeństwo w trudnym czasie, w jakim przyszło nam żyć. 22. edycja imprezy na Gran Canaria odbędzie się 24-28 lutego 2021. W ekstremalnym biegu wystartuje kaliszanin Michał Asperski, który brał udział najtrudniejszym ultramaratonie na świecie: Marathon des Sables przez Saharę.

fot. Michał Asperski
fot. Michał Asperski

26 lutego 2021 roku na 128-kilometrową trasę Transgrancanaria Classic wyruszy kaliszanin, Michał Asperski. Na liście startowej znalazło się 37 polskich biegaczy. Trójka zameldowała się już na Wyspach Kanaryjskich.

- Dotarcie w tym roku na wyspę nastręczało, w moim przypadku, nie lada problemów. Zaczęło się od czterokrotnej zmiany rezerwacji hotelu poprzez trzykrotną zmianę lotów, a zakończywszy na problemach z testami oraz niezbędną dokumentacją medyczną pozwalającą dostać się na Gran Canarię - pisze Michał Asperski. - Pobyt na miejscu rekompensuje jednak wszystkie poprzednie niedogodności. Piękna pogoda, temperatura 25 st, słońce, palmy, ciepły ocean, sprawiają, że chciałoby się tu zostać na zawsze. Jednak w tyle głowy cały czas rozbrzmiewa hasło Transgrancanaria, co sprawia, że pojawia się dreszcz i tętno nieznacznie podskakuje. To dlatego tu przyleciałem, to dlatego ciężko trenowałem całą jesień i zimę, aby w sobotę 26 lutego wszystko zaprocentowało. Startuję na dystansie 128 km z przewyższeniem 7000 m+ i mam nadzieję, że z satysfakcją i poczuciem „dobrze wykonanej i nikomu niepotrzebnej roboty” wbiegnę w na metę w Maspalomas. Trzymajcie kciuki!

Kolejna impreza będzie zorganizowana zgodnie z obowiązującymi zasadami i protokołami zdrowotnymi, tak by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim zawodnikom.

  • Invictus – Niezwyciężony – hasło przyszłorocznej edycji to po pierwsze hołd złożony tym wszystkim, którzy poświęcali się walce z koronawirusem, tym którzy znosili niedogodności wielomiesięcznych ograniczeń i lock-down’u.
  • Invictus, czyli zawsze zwycięzca, to również uhonorowanie wszystkich biegaczy i każdego z osobna, którzy będą przekraczać linie mety w Maspalomas.
    Invictus to również nawiązanie do filmu poruszającego problem rasizmu i możliwości rozwiązywania ich poprzez sport. Transgrancanaria chce dołączyć do światowej społeczności i wykonać kolejny krok w walce z rasizmem.
  • Przez wszystkie lata swojej historii Transgrancanaria pozostała niepokonana, pokonując ekstremalne sytuacje takie jak ulewy, wichury, Kalima czy opady śniegu. W przyszłym roku – jeśli tylko sytuacja będzie sprzyjała – Transgrancanaria odbędzie się po raz 22, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

W 2019 roku Michał Asperski wziął udział w najtrudniejszym ultramaratonie na świecie: Marathon des Sables przez Saharę spełniając jedno ze swoich życiowych marzeń. Marathon des Sables wiodący przez piaski Sahary jest uznawany za najtrudniejszy i najbardziej wymagający ultramaraton na świecie. W ciągu pięciu dni trzeba pokonać 260 kilometrów. Michał zajął ostatecznie 44. miejsce w kategorii open oraz 15 w swojej grupie wiekowej. W biegu brało udział blisko 900 zawodników. Przeczytajcie wywiad z Michałem - https://calisia.pl/michal-asperski-kaliszanin-ktory-przebiegl-najtrudniejszy-ultramaraton-na-swiecie-ciesze-sie-tym-co-zrobilem,21682

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ