Sport

Kaliszanin przebiegł 250 km po piaskach pustyni Wadi Rum

2021-10-11 14:52:42 BK

250 km w 5 dni, w średniej temperaturze 37 stopni Celsjusza przebiegł kaliszanin Michał Asperski, dla którego tak wymagające warunki nie są niczym nowym.

fot. FB Michał Asperski
fot. FB Michał Asperski

Na początku października odbył się Ultra X Jordan - ultra maraton w Arabii w jednym z najpiękniejszych pustynnych regionów świata, spektakularnym Wadi Rum. Ta mistyczna pustynia prowadzi zawodników przez historyczne miejsca, do wspaniałych wydm.

Wadi Rum jest nazywana „Doliną Księżyca”. Jej krajobraz, charakteryzujący się unikalnymi, strzelistymi formacjami skalnymi, naprawdę zachwyca.

Ultra maraton trwa 5 dni - od poniedziałku do piątku. Zawodnicy pokonują dziennie od 40 do 70 km. Co 10 km umieszczone były specjalne punkty, w których można było zaopatrzyć się w wodę czy skorzystać z pomocy medycznej.

W tym wymagającym biegu wystartował kaliszanin Michał Asperski, który nie pierwszy raz pokonywał kilometry na gorących piaskach pustyni. Dystans 250 kilometrów przebiegł w 31 godzin i 53 minuty, co dało mu 14 miejsce w rankingu.

- Każda przygoda kiedyś się kończy, tak i moja z pustynią Wadi Rum dobiega końca. Spędziłem na niej pięć niesamowitych i pełnych emocji dni oraz sześć ciężkich, nieprzespanych nocy. W pełnym zdrowiu i z nowym bagażem doświadczeń wracam wytęskniony do domu i ukochanej rodziny. Te pięć dni, spędzonych na pustyni w całkowitym odcięciu od rzeczywistości i w bardzo spartańskich warunkach, zmienia postrzeganie świata. Zaczynamy przywiązywać wagę do małych i drobnych rzeczy takich jak czysta bielizna, prysznic, wygodne łóżko, smak owoców, warzyw oraz świeżego chleba. Niestety stan ten szybko mija ale zawsze pozostaje w pamięci jakaś cząstka tamtych dni, która pozwala w inny, lepszy sposób ocenić otaczającą nas codzienność i rzeczywistość. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że mogę tego doświadczać. Dziękuję wszystkim za komentarze i słowa wsparcia, to na prawdę dodaje sił - informuje Michał Asperski.

W lutym 2021 roku kaliszanin wystartował w ekstremalnym biegu „Invictus”, czyli Transgrancanaria HG 2021. Pokonał 128-kilometrową trasę. https://calisia.pl/kaliszanin-w-ekstremalnym-biegu-invictus-czyli-transgrancanaria-hg-2021,49339

W 2019 roku Michał Asperski wystartował w Marathon des Sables wiodący przez piaski Sahary jest uznawany za najtrudniejszy i najbardziej wymagający ultramaraton na świecie. W ciągu pięciu dni trzeba pokonać 260 kilometrów. https://calisia.pl/michal-asperski-kaliszanin-ktory-przebiegl-najtrudniejszy-ultramaraton-na-swiecie-ciesze-sie-tym-co-zrobilem,21682

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ