Kultura

Kaliszanin Piotr Porada zaśpiewał w Szansie na sukces. Z czyim repertuarem się zmierzył?

2021-05-04 12:00:00 BK

2 maja, w niedzielę, wyemitowany został kolejny odcinek programu muzycznego Szansa na sukces w stacji TVP. Zaśpiewał w nim kaliszanin, Piotr Porada, wokalista, związany ze Studiem Wokalno-Artystycznym Piano Song. Był to już jego drugi występ w tym programie.

źródło FB Piotr Porada
źródło FB Piotr Porada

W 23 odcinku programu "Szansa na sukces. Opole 2021" uczestnicy zmierzyli się z repertuarem Marcina Millera i zespołu Boys. Piotr Porada z Kalisza, który występował już w programie "Szansa na sukces" w 2009, zaśpiewał utwór pt. "Najpiękniejsza dziewczyno". W studio towarzyszyła mu jego muzyczna mentorka i trenerka Anna Kowalkiewicz-Oligny, założycielka Studia Wokalno-Artystycznego Piano Song. To ona zabrała go w muzyczną przygodę, kiedy miał zaledwie 14 lat.

Zespół Boys wyróżnił Adriana Makara i Elżbietę Dominikowską, a program wygrał Daniel Dąbrowski, który tym samym dostał się do wielkiego finału i powalczy o występ w Opolu. 

Odcinek z udziałem kaliszanina: https://vod.tvp.pl/video/szansa-na-sukces,odc-23-boys,53254339

Piotr był laureatem programu „Szansa na sukces” z zespołem Golec Orkiestra w 2009 roku.

Piotr Porada – absolwent Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Laureat programu „Szansa na sukces” z zespołem Golec Orkiestra. Występował w takich programach telewizyjnych jak Must Be The Music czy Mam talent.

Do jego największych osiągnięć można zaliczyć: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu we Włoszech „Orpheo in Italy” (2010r.), I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Bułgarii „WE XXI CENTURY” (2011r.), I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Bułgarii  „WE XXI CENTURY” (2014r.), GRAND PRIX Międzynarodowego Festiwalu w Hiszpanii „Orpheo in Spain” (2015r.).

Wokalista supportowała takie gwiazdy polskiej estrady jak: Kayah, Maryla Rodowicz, Pectus, Budka Suflera, Perfect, Ania Wyszkoni, Stachurski, Justyna Steczkowska. W 2016r. Ukazał się autorski utwór Piotra "You Don't Love Me", do którego sam napisał tekst i muzykę. 25 listopada 2016r. podczas koncertu z Filharmonią Kaliską odbyła się oficjalna premiera kolejnego utworu zatytułowanego "Nasza Miłość", utwór został wykonany w duecie z Eweliną Łuszczek. Na fortepianie towarzyszył im wybitny pianista Konrad Mastyło - autor aranżacji. Na początku 2017 r. pojawi się oficjalna wersja studyjna tego utworu. Jest w trakcie tworzenia utworów na pierwszy, solowy album.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ